Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
 • -30%

Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień

52,00 zł
36,40 zł Zniżka 30%

Gotowe elementy do kreowania atrakcyjnych zajęć

Vademecum to zbiór ponad 370 propozycji, na podstawie których będziecie w stanie zaplanować zajęcia z dziećmi o ciekawej i niepowtarzalnej treści. Publikacji towarzyszą 2 płyty CD – z 20 piosenkami i podkładami muzycznym do nich!

Skorowidz klasyfikującySpis treściOd Wydawcy


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień

Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień

    lub Anuluj

Vademecum przedszkolnych zabaw to zbiór ponad 350 krótkich form literackich oraz propozycji zabaw wszelkiego rodzaju – w tym opowieści słowno-ruchowych, masażyków, zabaw logopedycznych, paluszkowych, poznawczych, muzyczno-ruchowych, zabaw w języku angielskim, zagadek, a ponadto 20 piosenek. Na podstawie tak bogatego zbioru propozycji każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego jest w stanie przeprowadzić zajęcia o ciekawej i niepowtarzalnej treści.

Potrzeba wydania tego zbioru zrodziła się z kilku bardzo ważnych powodów. Jednym z nich było niezwykłe powodzenie książek z cyklu Zabawy ogólnorozwojowe do piosenek (Jesień w Przedszkolu, Zima w Przedszkolu, Wiosna w Przedszkolu i Lato w Przedszkolu) opublikowanych przez nas w latach 2016–2017. Z informacji, które do nas docierały, wynikało, że nadszedł czas, by odświeżyć piosenki z tamtych publikacji, co też uczyniliśmy. W efekcie większość utworów dołączonych do tej części Vademecum pochodzi z płyty Jesień w Przedszkolu, jednak wszystkie zostały przez nas nagrane raz jeszcze: z nowymi aranżacjami i udziałem nowych wykonawców – a co najważniejsze: w tym także dzieci. W treści książki znajdziecie opisy propozycji zabaw do piosenek zarówno tych z płyty Jesień, jak i takich, które publikowane są po raz pierwszy.

Chcielibyśmy, abyście podeszli do podanych tu propozycji jak do swego rodzaju klocków – tak jak dziecko z identycznych elementów kreuje własną, niepowtarzalną i odrębną rzeczywistość, tak i Wy, zestawiając w dowolny sposób propozycje podane w tej książce, z łatwością i w kilka chwil będziecie mogli opracować scenariusz zajęć skrojony według własnego gustu i dostosowany do potrzeb Waszych dzieci.

W Vademecum zamieszczone zostały utwory opublikowane w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” z lat 2012–2018, propozycje zabaw z książki Jesień w Przedszkolu oraz nowe pomysły powstałe na potrzeby tej publikacji.

Aby ułatwić Wam pracę spis treści podzieliliśmy na grupy rodzajowe (Opowiadania, Wiersze, Opowieści rytmiczno-ruchowe i słowno-ruchowe, Zabawy logopedyczne, Zabawy paluszkowe i masażyki itd.). Ponadto na końcu książki znajdziecie spis treści, w którym zabawy uszeregowane są w kolejności alfabetycznej tytułów.

Najważniejszą częścią Vademecum jest skorowidz klasyfikujący – to spis treści, w którym propozycje zabaw przypisane są do zakresu umiejętności określonego w aktualnie obowiązującej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Dzięki temu szybko i bez problemu możecie odnaleźć zabawę, która realizuje aktualnie stojące przed Wami zadanie pedagogiczne czy wychowawcze i połączyć ją z kolejną – o zbliżonej tematyce czy założeniach edukacyjnych.

*** Uwaga, w publikacji rozgościł się pewien chochlik :) - na s. 96 został podany błędny adres strony www, z której można pobrać pomoce do zabawy Polskie tajemnice. Prawidłowy adres to www.blizejprzedszkola.pl/polskie_tajemnice
W imieniu chochlika i własnym – przepraszamy. :) ***

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Chwyćmy się za ręce 
 2. Czas słoty 
 3. Dary pór roku 
 4. Do koła, do koła 
 5. Geometryczny wąż 
 6. Idzie, idzie… 
 7. Jabłka w sadzie 
 8. Jesienny taniec 
 9. Jesień 
 10. Jeż 
 11. Kasztanki 
 12. Leśni przebierańcy 
 13. Misiowa zabawa 
 14. Mój pies 
 15. Nasza Pani 
 16. Odloty ptaków 
 17. Pory roku 
 18. Skąd się bierze deszcz 
 19. Symbole Polski 
 20. Wieje, wieje wiatr 
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
Aranżacje
Jerzy Zając
ISBN
978-83-65915-42-9
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
163 x 235 mm
Liczba stron
252
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Obowiązkowa pozycja każdego nauczyciela. Polecam!

Oceń 

Super pomysły, gotowe na zajęcia.

Oceń 

Wspaniała pozycja polecam w 100%

Oceń 

Wspaniałe pomysły na zabawy. Gotowe do wykorzystania. Z pewnością zaopatrzę się w Vademecum na kolejne pory roku.

Napisz swoją opinię