Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Tuptaj, maluszku. Nowe wydanie

34,00 zł

Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków

Nowe, rozszerzone wydanie – publikacja z 2 płytami CD

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Tuptaj, maluszku. Nowe wydanie

Tuptaj, maluszku. Nowe wydanie

    lub Anuluj

Jak prowadzić zajęcia umuzykalniające z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 3 lat?
Jak fachowo rozwijać u nich umiejętności muzyczno-rytmiczne, nie będąc rytmikiem?
Jak sprawić, by takie zajęcia były dla dzieci prawdziwą przyjemnością?

Publikacja, którą trzymasz w rękach, jest odpowiedzią na powyższe pytania. Nie dajemy Ci kolejnych scenariuszy zajęć, w oparciu o które takie zajęcia można zrealizować – ta publikacja to kompletne, już przeprowadzone zajęcia, nagrane w formie audio! Wkładasz płytę do odtwarzacza i dzieci po prostu zaczynają się przy niej bawić – prościej się nie da!

Na publikację składają się:

  • płyta CD 1 z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, zarejestrowanymi w formie audio, podzielonymi na pięć poziomów – z każdym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności;
  • NOWOŚĆ: płyta CD 2 zawierająca poszczególne zabawy z każdego poziomu, bez instrukcji słownej dotyczącej sposobu ich wykonania – ten wariant przyda się, gdy dzieci poznają już dobrze konkretne zabawy i nie będą potrzebowały słownych wskazówek, jak przy danym nagraniu muzycznym należy się bawić. Dzięki tej płycie nauczyciel dostaje do ręki narzędzie pracy pozwalające na prowadzenie zabaw na zupełnie nowym poziomie;
  • książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę (jako pomoc zawierająca słowa piosenek i krótkie opisy, które precyzują polecenia zarejestrowane na nagraniu).

Zajęcia podzielone zostały na pięć poziomów. Z każdym kolejnym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności.

Z publikacji można korzystać na kilka sposobów:

  • stopniować trudność zajęć (zalecane), a więc zacząć od pierwszego poziomu (niezależnie od wieku dzieci) i w miarę opanowania przez nie kolejnych, coraz to trudniejszych zadań – przechodzić na następne poziomy;
  • dopasować trudność do wieku i możliwości dzieci, np. z trzylatkami można zacząć od poziomu III (a poziomy I i II można wykorzystać jako niezależne zabawy);
  • dobierając zabawę do potrzeb – każdą aktywność potraktować jako niezależną od innych i wykorzystać jako przerywnik między zajęciami, zaproszenie do zabawy itd.;
  • wybierając poszczególne zabawy prowadzone przez lektora (z płyty CD 1): jeżeli chcemy zaproponować dzieciom konkretną zabawę – wystarczy wybrać numer odpowiedniego utworu na płycie;
  • NOWOŚĆ: wybierając poszczególne zabawy bez instrukcji lektora (z płyty CD 2): ten wariant przyda się, gdy dzieci poznają już dobrze konkretne zabawy i nie będą potrzebowały słownych wskazówek, jak przy danym nagraniu muzycznym należą się bawić.

UWAGA: Przy pracy z płytą CD 2 warto zwrócić uwagę na inną numerację utworów niż podana w konspekcie wydrukowanym w książeczce. Zmiana numeracji spowodowana jest tym, że na płycie tej zostały wyłączone fragmenty zawierające głos lektora (są to na przykład części oznaczone w konspekcie jako „Powitanie” czy „Pożegnanie”). Tak więc pomimo tego, iż wydawać by się mogło, że utworów na płycie CD 1 jest więcej, niż na CD 2, to na tej drugiej znajdują się wszystkie zabawy z pierwszej. Aby ułatwić korzystanie z płyty CD 2, na końcu książeczki umieszczono listę zawierającą spis utworów znajdujących się na tej płycie. 

***

Weź udział w szkoleniu dla Rad Pedagogicznych prowadzonym przez Pana Miłosza:

Jak prowadzić zajęcia rytmiczne w przedszkolu nie będąc rytmikiem?

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Poziom trudności I


Poziom trudności II


Poziom trudności III


Poziom trudności IV


Poziom trudności V
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Aranżacje
Konarscy Factory – Miłosz Konarski
Słowa i muzyka
Miłosz Konarski
ISBN
978-83-65915-31-3
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
14 cm x 18,5 cm
Liczba stron
16
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-31-3

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Maluszki, super się bawią z Panem Miłoszem
!!!!

Oceń 

Uwielbiamy z naszymi maluszkami potuptać z Panem Miłoszem w czasie zajęć. Razem wykonujemy wszystkie ćwiczenia i z zaangażowaniem nadstawiamy ucha, aby nic nie umknęło naszej uwadze. A najsłodsze są chyba te okrzyki radości, kiedy sięgamy po płytę oraz machające na do widzenia dziecięcej łapki. Pytanie...kto się bawi lepiej? Panie czy dzieci...

Oceń 

Świetna pomoc do pracy. Polecam

Oceń 

Tuptanie jest super ❤❤❤ tuptamy i my

Oceń 

Tuptam z trzylatkami, z czterolatkami w pracy i z czterolatka w domu ale Pan Miłosz to cudotwórca. Ostatnio moja córka tuptała z dziadkiem! był nawet wróżką

Napisz swoją opinię