5.00 (7)

Zabawy z obszaru rytmiki dla młodszych przedszkolaków

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Żadnemu świadomemu nauczycielowi czy opiekunowi nie trzeba tłumaczyć, jak cenne są zabawy realizowane w ramach zajęć z rytmiki – łączące wspieranie rozwoju potencjału muzycznego i ruchowego. Aktywności z tego obszaru warto więc proponować dzieciom nie tylko w czasie przeznaczonym na rytmikę, ale także w innych momentach przedszkolnego dnia.

Publikacja Marsze, tupanki, klaskanki to zbiór różnego rodzaju zabaw przy muzyce, które rozwijają poczucie rytmu i muzykalność u dzieci, a także przyczyniają się do ich ogólnego rozwoju. Prosta forma piosenek ma zachęcać dzieci do śpiewania podczas wspólnej zabawy.

Spis treści Od Autora

W skład publikacji wchodzą płyta CD z 10 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich oraz książeczka zawierająca słowa piosenek i propozycje zabaw im towarzyszących.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Z powodzeniem można korzystać z niej w młodszych grupach przedszkolnych oraz w starszych grupach żłobkowych – stopień trudności przedstawionych tu propozycji został bowiem dostosowany do umiejętności dzieci w tym wieku.

Autorką publikacji jest Katarzyna Czajkowska – nauczycielka edukacji przedszkolnej, instruktorka rytmiki, a przede wszystkim pasjonatka muzyki, która towarzyszy jej od najmłodszych lat. Prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz zajęcia rytmiczne w żłobkach i przedszkolach. Od 2018 r. organizuje autorskie szkolenia z zakresu zabaw muzyczno-ruchowych dla opiekunów żłobkowych oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od 2022 r. współpracuje z wydawnictwem WSiP, dla którego napisała piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym do publikacji Uroczystości pełne miłości oraz Przewodnik na wakacje

Patroni medialni:

978-83-67101-69-1
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Słowa i muzyka