Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Pakiet

Zestaw Zanim wkroczy specjalista - część 1 i część 2

54,00 zł

Zamiast 66,00 zł


Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach

Komplet poradników dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, na który składają się następujące publikacje:

Zanim wkroczy specjalista...

Zanim wkroczy specjalista... część 2


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Nauczycielu! Rodzicu!

Publikacje te powstały jako odpowiedź na Twoje pytania i wątpliwości, które pojawiają się codziennie podczas Twojej pracy z przedszkolakami lub gdy jesteś rodzicem jednego z nich. Ich tematyka odnosi się do trudnych sytuacji – do kłopotów dzieci, które manifestują się określonymi zachowaniami. 

W części pierwszej zostały kompleksowo omówione m.in. następujące zagadnienia: adaptacja dziecka do przedszkola, problemy z niejedzeniem, uzależnienie od telewizji i urządzeń multimedialnych, onanizm wczesnodziecięcy, izolowanie się dziecka, zachowania agresywne, problemy z dyscypliną, reagowanie na niepowodzenia, rozwód, śmierć w rodzinie, euroemigracja.

Część druga przybrała formę wywiadu ze specjalistami różnych dziedzin, związanych z rozwojem i wychowaniem małych dzieci. Są wśród nich: terapeuta integracji sensorycznej, neurologopeda, psycholog psychoterapeuta, dietetyk, pedagog i nauczyciel akademicki, dyrektor przedszkola, terapeuta ośrodka interwencji kryzysowej, a także doświadczeni rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Autorka rozmawia z nimi m.in. o: zaburzeniach integracji sensorycznej, opóźnieniach w rozwoju mowy, labilności emocjonalnej, problemach z nadwagą u dzieci oraz o pracy z dziećmi szczególnie zdolnymi. Wraz z rozmówcami podejmuje zagadnienia związane z integracją społeczną i edukacją przedszkolną dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz dzieci z niepełnosprawnością, a także zamieszcza refleksje na temat dziecięcych postaw „konsumpcjonistycznych”, samodzielności przedszkolaków, pojawienia się rodzeństwa w rodzinie czy współpracy nauczycieli z rodzicami. 

Nie powinno więc zabraknąć tych publikacji na półce żadnego świadomego nauczyciela i rodzica.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Pora roku
na cały rok
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także