Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

  • -15%
Zanim wkroczy specjalista... - część 2
search
  • Zanim wkroczy specjalista... - część 2
  • Zanim wkroczy specjalista... - część 2
  • Zanim wkroczy specjalista... - część 2

Zanim wkroczy specjalista... - część 2

5.00 (8)
36,00 zł
30,60 zł Zniżka 15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 28,05 zł

Najniższa cena produktu 28,05 zł z dnia 23.06.2024

Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach. Przewodnik dla nauczycieli i rodziców

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Zanim wkroczy specjalista... - część 2

Zanim wkroczy specjalista... - część 2

    lub Anuluj

Przedstawiamy Czytelnikom kontynuację publikacji Zanim wkroczy specjalista, czyli drugą część przewodnika dla nauczycieli i rodziców o tym, jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach.  

Spis treści Od Autorki

Agnieszka Wentrych tym razem zaprasza do rozmowy specjalistów różnych dziedzin, związanych z rozwojem i wychowaniem małych dzieci. Są wśród nich: terapeuta integracji sensorycznej, neurologopeda, psycholog psychoterapeuta, dietetyk, pedagog i nauczyciel akademicki, dyrektor przedszkola, terapeuta ośrodka interwencji kryzysowej, a także doświadczeni rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. 

Autorka rozmawia z nimi m.in. o: zaburzeniach integracji sensorycznej, opóźnieniach w rozwoju mowy, labilności emocjonalnej, problemach z nadwagą u dzieci oraz o pracy z dziećmi szczególnie zdolnymi. Wraz z rozmówcami podejmuje zagadnienia związane z integracją społeczną i edukacją przedszkolną dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz dzieci z niepełnosprawnością, a także zamieszcza refleksje na temat dziecięcych postaw „konsumpcjonistycznych”, samodzielności przedszkolaków, pojawienia się rodzeństwa w rodzinie czy współpracy nauczycieli z rodzicami. Publikację tę można traktować jako poradnik zarówno teoretyczny, jak i metodyczny, gdyż nie brakuje w nim konkretnych wskazówek, pomysłów oraz rozwiązań proponowanych przez specjalistów. 

***

Kiedy stajesz przed problemem, z którym nie wiesz, jak sobie poradzić, gdy zawiodły cię wszelkie znane metody, a nawet wiedza i intuicja wychowawcza – może warto zrobić kolejny krok i zwrócić się z pytaniem do specjalisty? Profesjonalna pomoc jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki – wystarczy o nią poprosić. Nie bójmy się i nie wstydźmy się korzystać z pomocy, wsparcia, poradnictwa specjalistycznego, bo od niego może zależeć dobro dziecka. Odrzućmy przekonanie, że powinniśmy być idealnymi i nieomylnymi nauczycielami czy rodzicami, że powinniśmy samodzielnie radzić sobie z wszelkimi wyzwaniami wychowawczymi. Każdy z nas ma swoją rolę do odegrania, każdy ma swoją dziedzinę, w której świetnie się sprawdza. Dzielmy się więc swoimi kompetencjami z innymi ludźmi i równocześnie korzystajmy z ich wiedzy i umiejętności. 

Zatem zapraszam do zgłębienia kilkunastu zagadnień dotyczących rozwoju i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym, które tym razem przedstawiam z perspektywy doświadczonych specjalistów. Przysłuchajmy się uważnie, co specjaliści mają nam do powiedzenia i stawajmy się dzięki temu coraz bardziej kompetentnymi i wspierającymi nauczycielami, wychowawcami i rodzicami. 

Agnieszka Wentrych

ISBN
978-83-65915-66-5
Liczba stron
232
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
17,5 x 24,5 cm
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W533

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Świetna książka i pomoc w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami w przedszkolu. Obie części warto mieć w swojej biblioteczce.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 

Jestem świeżym nauczycielem, więc każda taka pomoc jest na wagę złota, wyjaśnia wiele zagwozdek z którymi borykają się nauczyciele.

Oceń 

Bardzo przyjemna do czytania książka. Zawiera wiele pomocnych rozwiązań.

Oceń 

Napisane przystępnym językiem wskazówki do rozmów z rodzicami.

Oceń 

Niezbędnik każdego nauczyciela. Książka na którą czekałam i będę wszystkim polecała.

Oceń 

Niezbędna pozycja dla nauczycieli przedszkola i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Praktyczne wskazówki postępowania z dzieckiem i rodzicami w przypadku najczęstszych trudności u dziecka, np Opóźnianie mowy, zaburzenia integracji sensorycznej, otyłość itd

Oceń 

Świetna pozycja zarówno dla młodych, jak i bardziej doświadczonych nauczycieli.
Tematyka dotyczącą współczesnych problemów, porady ekspertów w danej dziedzinie. Warto mieć, oby nie musieć korzystać.

Oceń 

Bardzo czytelny podział zagadnień i przejrzystość, praktyczne wskazówki poparte wiedzą teoretyczną, poruszanie ważnych tematów! Polecam

Napisz swoją opinię