Zobacz

Dziecięca matematyka – dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków

4.97 (12)

Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków

W zestawie taniej!

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 6 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 6 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 3,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Publikacja zawiera cele i treści kształcenia dla wszystkich obszarów edukacji matematycznej realizowanej w domu i w przedszkolach, z uwzględnieniem podstawy programowej. Prowadzenie edukacji matematycznej w domu i w przedszkolu według zaleceń zawartych w tej książce zapewni dzieciom lepsze efekty w szkole, nie tylko w edukacji matematycznej.

Spis treści

Książka jest wieloaspektowym opracowaniem, zmierzającym do udzielenia wsparcia dziecku nie tylko w opanowywaniu umiejętności matematycznych, ale również w osiągnięciu harmonii rozwojowej. Niezbędnik każdego świadomego nauczyciela i rodzica!

W poszczególnych rozdziałach wnikliwie omawiane są kolejne zagadnienia. Na początku przedstawiono prawidłowości psychologiczne i pedagogiczne dotyczące danego obszaru wspomagania rozwoju umysłowego dzieci i kształtowania wiadomości i umiejętności matematycznych. Następnie omówiono treści kształcenia i podano komentarze metodyczne z opisami ćwiczeń, sytuacji zadaniowych, zabaw i gier. Rozdziały te tym różnią się od swoich pierwowzorów, że zawierają wyniki badań naukowych i doświadczenia pedagogiczne gromadzone w ciągu minionych dwudziestu lat.

W książce Autorki odpowiadają na pytania:

• Co trzeba kształtować w dziecięcym umyśle, aby dzieci były mądrzejsze, więcej wiedziały i umiały z matematyki?

Weź udział w szkoleniach:

Edukator: Ewa Zielińska

Dziecięca matematyka wg koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, cz. 1

Dziecięca matematyka wg koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, cz. 2

Dziecięca matematyka wg koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, cz. 1 i 2

Dziecięca matematyka wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej:

Klasyfikacja

Konstruowanie gier nie tylko matematycznych

Kształtowanie intuicji geometrycznych

Liczenie i rachowanie

Miara (stałość długości, pojemność, ciężar)

Poznanie schematu ciała i orientacja przestrzenna