• -10%

68,40 zł Zniżka 10%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 76,00 zł

Najniższa cena produktu 68,40 zł z dnia 26.09.2024

Kupując ten produkt możesz zebrać 136 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Zestaw gier 8w1 to propozycja dla każdego! Zestaw zawiera cztery dwustronne plansze, które mocujemy na drewnianej podstawie.

W zestawie:
- drewniane pudełko/podstawka
- 4 dwustronne plansze
- kolorowe pionki, żetony, kamyki

Wymiary:
- podstawka 8 x 29 x 4 cm
- plansza 27 x 28 cm

Wykaz gier:

- Trylma (tzw. chińskie warcaby). Może w nią grać 2-6 graczy jednocześnie. Pionki każdego z graczy ustawiamy w narożnikach sześcioramiennej gwiazdy. Zadaniem jest jak najszybciej przeprowadzić pionki do przeciwległego narożnika, korzystając z ruchów podobnych do tych znanych z warcabów. W tej grze używamy kolorowych pionków.

- Węże i drabiny. W tę grę może grać jednocześnie 2-4 graczy. Wyrzucając liczbę oczek na kostce przechodzimy kolejno pola na planszy. Stając na polu z drabiną przenosimy się po szczebelkach na zakończenie drabiny, a stając na polu z wężem: zjeżdżamy po grzbiecie węża w dół, co powoduje nasze cofnięcie w grze o kilka pól. Wygrywa ten, który pierwszy dotrze na szczyt. Do gry potrzebna jest kostka i kolorowe żetony.

- GO to chińska, popularna w krajach azjatyckich gra przeznaczona dla 2 graczy. Grę należy zacząć od pustej planszy, gracze umieszczają na przecięciu linii na przemian czarne i białe kamienie. Rozgrywkę rozpoczyna zawodnik, który posiada czarny zestaw kamieni. Kamienie raz umieszczone na planszy muszą pozostać w tym miejscu. Ich ruch może spowodować jedynie zbicie ich przez pionki z drużyny przeciwnika. W czasie gry jeden lub więcej kamieni może być przejętych poprzez całkowite ich otoczenie (czyli wypełnienie wszystkich pustych miejsc naokoło nich). Wygrywa ten gracz, który zdobędzie większą część planszy przeciwnika. Do gry służą czarne i białe kamienie.

- Szachy ze zwierzątkami to gra dla 2 osób. Klasyczna gra w szachy przedstawiona została na planszy z rysunkami zwierzątek. Każda z osób ustawia swoje pionki na rysunkach zwierzątek po przeciwnej stronie planszy. Kolejnym ruchem w grze jest przemieszczenie pionków z jednego pola na kolejne pole, które jest wolne. W przypadku, gdy pole jest zajęte przez pionek przeciwnika, wykonujemy bicie pionka przeciwnika. Celem gry jest pojmanie króla należącego do przeciwnika. Gra kończy się w momencie, gdy król zostanie pojmany przez przeciwną drużynę. Do tej gry służą czerwone i żółte pionki z wizerunkami zwierzątek.

- Ludo to gra w tradycyjnego tzw. Chińczyka. Przeznaczona jest dla 2-4 graczy. W tej wersji występują zwierzątka, które należy przemieścić za pomocą pionków z boksów do zagrody. Grę rozpoczyna najmłodszy zawodnik, rzucając kostką. Kolejno przemieszcza swój pionek o tyle pól, ile oczek wyrzucił na kostce. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy przemieści wszystkie swoje pionki do zagrody. Do gry potrzebna jest kostka i kolorowe żetony.

- Chińskie szachy. Celem gry jest zamatowanie generała należącego do przeciwnika. Plansza szachów chińskich składa się z 10 linii poziomych oraz 9 linii pionowych. Figury, podobnie jak w GO, kładzione są na przecięciach owych linii. Sama plansza podzielona jest na dwie części oddzielone pustym obszarem pomiędzy 5., a 6. linią poziomą, który określany jest mianem rzeki. Na planszy występują także dwa tzw. pałace, czyli obszary o wielkości 3 na 3, na których zaznaczone są ukośne linie.

- Janggi (tzw. koreańskie szachy). W tej grze plansza złożona jest z 9 × 10 pól, bez tzw. rzeki pośrodku występujących w Chińskich szachach. Zasady gry są podobne, z pewnymi różnicami wynikającymi z tradycji gry w obu tych krajach.

Indeks
GR0494