• -10%

34,20 zł Zniżka 10%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 38,00 zł

Najniższa cena produktu 34,20 zł z dnia 01.10.2024

Kupując ten produkt możesz zebrać 68 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Klasyczna gra Chińczyk to znana na całym świecie gra planszowa. Celem gry jest przeprowadzenie czterech pionków z bazy do mety. Wygrywa gracz który jako pierwszy przeprowadzi wszystkie swoje pionki na metę.

Zasady gry:
- Każdy z graczy wybiera kolor swoich pionków i ustawia je na rozłożonej planszy w swojej bazie.
- Rozgrywkę zaczyna ta osoba, która wyrzuci największą liczbę oczek na kostce.
- Po ustaleniu kolejności gracze rzucają kostką. Jeżeli wyrzucą 1 lub 6 oczek, mogą wyprowadzić swój pionek na planszę. Jeżeli wyrzucona liczba oczek jest inna, rzuca kolejny gracz.
- Gracze przesuwają swoimi pionkami po planszy zgodnie z liczbą wyrzuconych oczek.
- Pionek można umieścić w bazie po wykonaniu nim całego okrążenia, warunkiem jest wyrzucenie liczby oczek na kostce odpowiadającej liczbie miejsc w bazie.
- Kolejne pionki mogą być wystawione do gry w dowolnym momencie, jedynym warunkiem jest wyrzucenie na kostce liczby 1 lub 6. Po wyrzuceniu szóstki graczowi przysługuje jeszcze jeden rzut.
- Na jednym polu może stać tylko jeden pionek. Jeżeli po przesunięciu pionka o liczbę miejsc wyrzuconych z kostki okazuje się, że pole jest zajęte przez pionka przeciwnika, możemy go zbić (zbity pionek wraca do swojej bazy).

W zestawie znajduje się:
- plansza