• Nowy

(0)

Zabawy z obszaru rytmiki dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wersja

Kupując ten produkt możesz zebrać 36 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Po sukcesie publikacji Marsze, tupanki, klaskanki oddajemy w Wasze ręce nową pozycję stworzoną przez tę samą Autorkę. Publikacja Rytmiczny kwadrans muzyczny to zbiór zabaw przy muzyce i piosenek – także z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych i dzwonków diatonicznych. Prosta forma piosenek ma na celu zachęcanie dzieci do śpiewu i rozwijanie ich umiejętności wokalnych, a opracowane zabawy – ich wszechstronny rozwój.

W skład publikacji wchodzą płyta CD z 10 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich oraz książeczka zawierająca słowa piosenek i propozycje zabaw im towarzyszących.

Spis treści Od Autorki

Edukacja muzyczna małych dzieci jest środkiem do nabywania sprawności muzycznych w zakresie umiejętnego odtwarzania głosem znanych piosenek i uczenia się nowych oraz gry na instrumentach perkusyjnych. Zadaniem opiekunów i nauczycieli jest tak prowadzić zajęcia umuzykalniające, żeby dzieci fascynowały się muzyką, zaś naturalna ciekawość powinna się splatać z możliwością ukierunkowanej i swobodnej ekspresji. Wszystkie te zamierzenia uda się zrealizować, korzystając z niniejszej publikacji.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Autorką publikacji jest Katarzyna Czajkowska – nauczycielka edukacji przedszkolnej, instruktorka rytmiki, a przede wszystkim pasjonatka muzyki, która towarzyszy jej od najmłodszych lat. Prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz zajęcia rytmiczne w żłobkach i przedszkolach. Wykładowczyni metodyki edukacji muzycznej w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie. Od 2018 r. organizuje autorskie szkolenia z zakresu zabaw muzyczno-ruchowych dla opiekunów żłobkowych oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od 2022 r. współpracuje z wydawnictwem WSiP, dla którego napisała piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym do publikacji Uroczystości pełne miłości oraz Przewodnik na wakacje

Patroni medialni:

978-83-67101-87-5
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok