Zobacz

Na zielonej Ukrainie (На зеленій Україні) - suplement - e-book z piosenkami w streamingu

(0)
15,00 zł

Propozycje aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym do tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych (Пропозиції активностей до традиційних українських народних пісеньок для дітей дошкільного віку)

5% dochodu ze sprzedaży Na zielonej Ukrainie  suplement z piosenkami w języku ukraińskim przekazujemy Caritas Polska na pomoc dla Ukrainy.

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt. Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 0,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Spis treści (Зміст) Od Wydawcy (Від Видавництва)

Publikacja „Na zielonej Ukrainie – suplement z piosenkami w języku ukraińskim” powstała jako odpowiedź na potrzeby osób pracujących z dziećmi ukraińskojęzycznymi. Mamy nadzieję, że będzie pomocna nauczycielom w tych przedszkolach i szkołach, do których uczęszczają dzieci pochodzące z Ukrainy. Liczymy na to, że mali Ukraińcy, słysząc znane melodie i bawiąc się w swoje rodzime zabawy, łatwiej zaadaptują się i zintegrują z nową grupą. A polskie dzieci będą miały okazję pobawić się razem z nimi zarówno przy piosenkach z oryginalnym, ukraińskim tekstem, jak i przy nagraniach, w których zawarto literackie tłumaczenia na język polski.

Publikacja ta od swojego pierwowzoru (książki i e-booka Na zielonej Ukrainie) różni się tym, że zawarto tu piosenki i opisy towarzyszących im zabaw w języku ukraińskim – a obok nich ich polskojęzyczne wersje, które są już Państwu znane z wyżej wskazanej pozycji. Z przyczyn oczywistych nie zamieszczamy tu opowiadania „Urodziny Leny” – przybliżającego kulturę Ukrainy, ani wstępu „Kilka słów o Ukrainie”.

Publikacja składa się z:

• e-booka* z tekstami piosenek oraz opisami towarzyszących im zabaw – zarówno w języku ukraińskim, jak i po polsku (uzupełnione o dosłowne tłumaczenia tekstów piosenek);
  • nagrań piosenek, które zostały zamieszczone w serwisie streamingowym Moja płytoteka w albumie Na zielonej Ukrainie – suplement”:
    • w folderze „Piosenki po ukraińsku” znajdują się piosenki zaśpiewane w języku ukraińskim przez Autorkę publikacji;
    • w folderze „Piosenki po polsku” znajdują się piosenki zaśpiewane po polsku w wersji tłumaczenia literackiego;
  • podkładów muzycznych do piosenek zaaranżowanych przez ukraińskiego muzyka – zostały zamieszczone w albumie „Na zielonej Ukrainie – suplement”, folder „Podkłady”.

* Jak działa nasz e-book?

Zakupionego e-booka nie da się pobrać na komputer czy urządzenie mobilne. Publikacja „Na zielonej Ukrainie” została Ci udostępniona jako flipbook na stronie www.blizejprzedszkola.pl/ebooki – oznacza to, że aby móc korzystać z e-booka, należy być zalogowanym użytkownikiem serwisu. Taka forma korzystania z publikacji umożliwia wyświetlanie jej na dowolnym urządzeniu bez konieczności przesyłania plików – by mieć dostęp do wszystkich treści, wystarczy się zalogować na swoje konto. Równocześnie z odblokowaniem dostępu do e-booka, w aplikacji Moja płytoteka został odblokowany dostęp do albumu z piosenkami i podkładami muzycznymi towarzyszącymi tej publikacji.

На зеленій Україні

Якщо ти є батьком або матір'ю дитини, яка приїхала до Польщі з України – цей продукт є також для тебе! Подаруй його вихователю твоєї дитини в дитячому садку або  вчителеві в школі, щоб познайомити дітей в групі або класі із звичаями та традиційними українськими забавами. Таким чином твоя дитина буде менше почуватися чужою і швидше пристосується до нових для неї умов.

1. Пасемо вівці (Wypasamy owce)

2. Сонечко і дощик (Słoneczko i deszczyk)

3. Печу, печу хлібчик (Piekę, piekę chlebek…)

4. Веселий бубон (Wesołe tamburyno)