5.00 (21)

Zajęcia muzyczne dla starszych grup przedszkolnych

W zestawie taniej!

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Tuptaj, starszaku to publikacja, która po Tuptaj, maluszku i Tuptaj, średniaczku zamyka „tuptającą trylogię”. Jest skierowana do dzieci w wieku od 5 do 7 lat i została oparta na tych samych założeniach, co poprzednie części. Ponieważ jednak czas skupienia uwagi u starszych dzieci jest dłuższy – zabawy uległy wydłużeniu i stały się bardziej wymagające i zróżnicowane, a całą publikację podzielono na cztery poziomy. Sposób prowadzenia narracji dostosowano do wieku starszych przedszkolaków.

Z realizacją propozycji poradzą sobie także nieco młodsze, niż pięcioletnie, dzieci – pod warunkiem że poziomy będą wprowadzane w oznaczonej kolejności i że owe dzieci bawiły się wcześniej przy publikacji Tuptaj, średniaczku.

Nie dajemy Ci kolejnych scenariuszy zajęć, w oparciu o które takie zajęcia można zrealizować – ta publikacja to kompletne, już przeprowadzone zajęcia, nagrane w formie audio!

Na publikację składają się:

• płyta CD 1 z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, ujętymi w formę audio. Dzieci przy tych nagraniach będą w stanie bawić się samodzielnie (bezpośredni udział nauczyciela/opiekuna nie jest konieczny – zajęcia mogą się odbywać jedynie pod jego troskliwym okiem). Aby tak się stało, wskazane jest, by przynajmniej za pierwszym razem (podczas zajęć z każdego poziomu) zachowania dzieci modelował wychowawca – prezentując, w jaki sposób należy wykonywać opisywane przez lektora ruchy;
  • płyta CD 2 zawierająca poszczególne zabawy z każdego poziomu, bez instrukcji słownej dotyczącej sposobu ich wykonania;
  • książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę. Stanowi ona pomoc dla nauczyciela/opiekuna – zawiera słowa piosenek i krótkie opisy zabaw, które precyzują polecenia zarejestrowane na nagraniu.

Posłuchaj fragmentów

Z publikacji można korzystać na kilka sposobów:

• przeprowadzając kompletne zajęcia (z płyty CD 1): wystarczy wybrać interesujący nas poziom, włączyć odtwarzanie, a zajęcia zostaną w całości poprowadzone przez lektora, który wyjaśni dzieciom, jak w danym momencie mają się bawić;
  • wybierając poszczególne zabawy prowadzone przez lektora (z płyty CD 1): jeżeli chcemy zaproponować dzieciom konkretną zabawę, wystarczy wybrać numer odpowiedniego utworu na płycie;
  • wybierając poszczególne zabawy bez instrukcji lektora (z płyty CD 2): ten wariant przyda się, gdy dzieci poznają już dobrze konkretne zabawy i nie będą potrzebowały słownych wskazówek, by właściwie realizować treści.

Warto zaznaczyć, że można w pełni wykorzystać możliwości tej publikacji, nawet nie mając doświadczeń w pracy z płytami Tuptaj, maluszku i Tuptaj, średniaczku – jednak zachęcamy do sięgnięcia także i po nie.

Weź udział w szkoleniu dla Rad Pedagogicznych prowadzonym przez Pana Miłosza:

Jak prowadzić zajęcia rytmiczne w przedszkolu nie będąc rytmikiem?

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”