Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Porusz ciało

30,00 zł

Zabawy z piosenkami rozwijające sprawność motoryczną przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym (oraz starszych, których rozwój motoryczny jest opóźniony lub zaburzony). 

Książeczka z płytą CD, na której znajdziesz aż 16 piosenek!

Codzienna porcja ruchu na wesoło i przy muzyce! 

Spis treści

Od Autora

ilość
szt.
Do darmowej dostawy brakuje: 250,00 zł

Publikacja zawiera opisy 16 zabaw mających charakter ćwiczeń gimnastycznych opartych na piosenkach, które zostały zamieszone na dołączonej płycie CD. Piosenki te zostały napisane i skomponowane specjalnie z myślą o aktywności ruchowej preferowanej przez dzieci. 

Kilkulatki mają bardzo dużą potrzebę ruchu. Ruch z kolei jest niezbędny dla ich rozwoju. Dlatego obok stwarzania warunków do swobodnej aktywności ruchowej warto proponować dzieciom w tym obszarze zorganizowane zabawy. 

Propozycje przedstawione w publikacji rozwijają ogólną sprawność motoryczną (w tym głównie dużą motorykę), świadomość ciała, orientację w jego schemacie, zdolność do koncentracji uwagi, szybkość reakcji, poczucie równowagi, zdolność do samokontroli, koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową, giętkość i wytrzymałość. Są atrakcyjne dla dzieci.

Zaproponowane ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla przedszkolaków, ale warto również proponować je dzieciom starszym, których rozwój motoryczny jest opóźniony bądź zaburzony. 

Aktywności zaproponowane do piosenek znajdujących się na płycie dołączonej do publikacji z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przedszkolu czy szkole, jak i w domu. Jesteśmy pewni, że ćwiczenia te staną się Waszą stałą i ulubioną pozycją dnia!

 1. Radosne części ciała
 2. Kiedy gra muzyka
 3. Orientuję się w otoczeniu
 4. Dłonie, nogi, głowa
 5. Biegnę, idę, maszeruję
 6. Wirujemy z wiatrem
 7. Ciało zginam i prostuję
 8. Fruwam, pływam, skaczę…
 9. A ja rosnę
 10. Co słyszymy?
 11. Zabawa części ciała
 12. Uwaga na muzykę!
 13. Malujemy obraz
 14. Gdy idzie lato…
 15. Zabawy w basenie
 16. Lewe i prawe
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Jerzy Zając
Słowa
Agnieszka Kornacka
ISBN
978-83-65915-39-9
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
13,5 x 18,5 cm
Liczba stron
24
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także