Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Tuptaj, maluszku. Nowe wydanie

29,00 zł

Ostatnie sztuki!!!!
Ta publikacja podbiła Państwa serca, dlatego też czekamy na kolejną dostawę.

Nowe, rozszerzone wydanie – publikacja z 2 płytami CD. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków. 

Kompletne, przeprowadzone już zajęcia, nagrane w formie audio!

Spis treści

Uwaga! Choć opis produktu wskazuje, że płyta skierowana jest dla starszych grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków, ale z doświadczeń Autora oraz opinii nauczycieli i rytmików, którzy korzystają już z tej publikacji wynika, że ze względu na zróżnicowanie poziomów trudności zadań, świetnie sprawdza się ona również podczas zabaw z grupami dzieci 4- i 5-letnich.

Ilość


Do darmowej dostawy brakuje: 250,00 zł

Jak prowadzić zajęcia umuzykalniające z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 3 lat?
Jak fachowo rozwijać u nich umiejętności muzyczno-rytmiczne, nie będąc rytmikiem?
Jak sprawić, by takie zajęcia były dla dzieci prawdziwą przyjemnością?

Publikacja, którą trzymasz w rękach, jest odpowiedzią na powyższe pytania. Nie dajemy Ci kolejnych scenariuszy zajęć, w oparciu o które takie zajęcia można zrealizować – ta publikacja to kompletne, już przeprowadzone zajęcia, nagrane w formie audio! Wkładasz płytę do odtwarzacza i dzieci po prostu zaczynają się przy niej bawić – prościej się nie da!

Na publikację składają się:

  • płyta CD 1 z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, zarejestrowanymi w formie audio, podzielonymi na pięć poziomów – z każdym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności;
  • NOWOŚĆ: płyta CD 2 zawierająca poszczególne zabawy z każdego poziomu, bez instrukcji słownej dotyczącej sposobu ich wykonania – ten wariant przyda się, gdy dzieci poznają już dobrze konkretne zabawy i nie będą potrzebowały słownych wskazówek, jak przy danym nagraniu muzycznym należy się bawić. Dzięki tej płycie nauczyciel dostaje do ręki narzędzie pracy pozwalające na prowadzenie zabaw na zupełnie nowym poziomie;
  • książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę (jako pomoc zawierająca słowa piosenek i krótkie opisy, które precyzują polecenia zarejestrowane na nagraniu).

Zajęcia podzielone zostały na pięć poziomów. Z każdym kolejnym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności.

Z publikacji można korzystać na kilka sposobów:

  • stopniować trudność zajęć (zalecane), a więc zacząć od pierwszego poziomu (niezależnie od wieku dzieci) i w miarę opanowania przez nie kolejnych, coraz to trudniejszych zadań – przechodzić na następne poziomy;
  • dopasować trudność do wieku i możliwości dzieci, np. z trzylatkami można zacząć od poziomu III (a poziomy I i II można wykorzystać jako niezależne zabawy);
  • dobierając zabawę do potrzeb – każdą aktywność potraktować jako niezależną od innych i wykorzystać jako przerywnik między zajęciami, zaproszenie do zabawy itd.;
  • wybierając poszczególne zabawy prowadzone przez lektora (z płyty CD 1): jeżeli chcemy zaproponować dzieciom konkretną zabawę – wystarczy wybrać numer odpowiedniego utworu na płycie;
  • NOWOŚĆ: wybierając poszczególne zabawy bez instrukcji lektora (z płyty CD 2): ten wariant przyda się, gdy dzieci poznają już dobrze konkretne zabawy i nie będą potrzebowały słownych wskazówek, jak przy danym nagraniu muzycznym należą się bawić.

UWAGA: Przy pracy z płytą CD 2 warto zwrócić uwagę na inną numerację utworów niż podana w konspekcie wydrukowanym w książeczce. Zmiana numeracji spowodowana jest tym, że na płycie tej zostały wyłączone fragmenty zawierające głos lektora (są to na przykład części oznaczone w konspekcie jako „Powitanie” czy „Pożegnanie”). Tak więc pomimo tego, iż wydawać by się mogło, że utworów na płycie CD 1 jest więcej, niż na CD 2, to na tej drugiej znajdują się wszystkie zabawy z pierwszej. Aby ułatwić korzystanie z płyty CD 2, na końcu książeczki umieszczono listę zawierającą spis utworów znajdujących się na tej płycie. 

Poziom trudności I


Poziom trudności II


Poziom trudności III


Poziom trudności IV


Poziom trudności V
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Aranżacje
Konarscy Factory – Miłosz Konarski
Słowa i muzyka
Miłosz Konarski
ISBN
978-83-65915-31-3
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
14 cm x 18,5 cm
Liczba stron
16
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także