(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację to książeczka PUS adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zwłaszcza tych, które mają problemy z utrzymaniem koncentracji uwagi przez dłuższy czas.

Koncentracja dziecka w wieku przedszkolnym jest istotnym warunkiem osiągnięcia sukcesu w nauce czytania, pisania i liczenia. Dlatego też ćwiczenie jej na bazie książeczek Skoncentruj się jest znakomitym treningiem oraz pomocą w rozwijaniu aktywności poznawczej dziecka.

Wykonywanie kolejnych ćwiczeń wpływa na stopniowe wydłużanie okresów koncentracji uwagi dziecka, uwrażliwienie jego spostrzegawczości poprzez:
- wnikliwe obserwowanie kształtu, wielkości, położenia przestrzennego figur,
- rozróżnianie figury i tła,
- porównywanie, segregowanie, wyszukiwanie różnic i podobieństw.

Zadania zawarte w książeczce Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację pomagają także w utrwaleniu właściwej terminologii służącej trafnemu opisowi stosunków przestrzennych.

***

Nigdy nie jest za późno na podjęcie pracy nad trudnościami w nauce czytania i pisania. Dysleksja nie występuje samoistnie, należy postrzegać ją jako problem całego życia. Można ją rozpoznać w każdym wieku, choć najlepsze efekty osiągniemy zaczynając jeszcze w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. W każdym wieku można skutecznie zmniejszyć symptomy dysleksji, choć u starszych uczniów trzeba zazwyczaj czekać dłużej. Jedynym sposobem na przezwyciężenie trudności jest systematyczna praca…

prof. dr hab. Marta Bogdanowicz

Dorota Pyrgies