5.00 (7)
129,00 zł

Wypatrywany przez naszych Klientów – Nauczycieli i Rodziców – Zestaw do nauki czytania globalnego dla małych dzieci ponownie dostępny w sprzedaży!

W zestawie z e-bookiem taniej!

Dostępny także w komplecie z książeczkami!

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 12 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 12 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 6,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Z przyjemnością informujemy, że program Czytanie globalne otrzymał Nagrodę Główną w kategorii Edukacja XIX EDYCJI KONKURSU ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

***

Czytanie globalne bazuje na zdolności małego dziecka do zapamiętywania zapisu graficznego słów. Nauka dokonuje się z pominięciem żmudnego okresu głoskowania.

Zestaw przeznaczony jest do pracy z dziećmi w wieku od 1. do 6. roku życia – zarówno w przedszkolu, jak i w warunkach domowych! Polecamy go więc rodzicom i nauczycielom najmłodszych dzieci.

ODKRYJ MOŻLIWOŚCI DZIECKA!

• Zestaw ten zawiera edukacyjne plansze wyrazowo-obrazkowe. Dzięki nim dziecko nauczy się czytać globalnie, bez znajomości liter.
  • Nauka dokona się w zabawie. Metodę tę nazywamy czytaniem globalnym lub całowyrazowym. Dzięki niej – wykorzystując olbrzymi potencjał dziecięcego mózgu – maluch zacznie czytać szybciej i sprawniej, niż jego rówieśnicy.
  • Zabawa w czytanie z wykorzystaniem tego zestawu zajmuje kilkanaście minut dziennie. Można ją zaczynać już z niemowlętami.
  • Plansze dostosowane są do specyfiki języka polskiego.

W zestawie znajdują się:

• Przewodnik zawierający opis sposobu pracy z wykorzystaniem zestawu;
  • 24 karty dwustronne (226 x 186 mm) zawierające fotografie oraz rzeczowniki: babcia, balon, banan, choinka, deszcz, dziadek, dziecko, klocki, komputer, kredki, książka, lekarz, lizak, mleko, motyl, piłka, prezent, rakieta, słońce, strażak, syrop, śnieg, zabawki;
  • 42 karty dwustronne (186 x 186 mm) zawierające fotografie oraz rzeczowniki: auto, bal, but, dom, jajo, jeż, koń, kot, lala, las, lek, lew, lis, lody, łza, mama, miód, miś, noc, nos, nóż, oko, osa, pan, pani, pies, pupa, rak, tata, ser, słoń, sok, sowa, sól, stół, tort, ucho, usta, wąż, woda, zoo, żaba;
  • 34 karty jednostronne (226 x 186 mm) zawierające przymiotniki i czasowniki: bawi się, biały, boi się, chudy, cieszy się, dobra, dobrze, groźne, grzeczny, jęczy, kicha, kocha, kochana, krzyczy, lubię, mała, mocno, nasze, okropne, pędzi, piękna, pisze, piszczy, płacze, pracuje, rysuje, skacze, słodkie, szybko, świeci, tańczy, wesoła, wielkie, wstrętny;
  • 20 kart jednostronnych (186 x 186 mm) zawierających przymiotniki, czasowniki oraz zaimki: boli, czyta, daje, duży, gruby, inny, jaki, leci, leży, lubi, mały, miłe, moja, mówi, nasz, pada, pije, stoi, taki, złote;
  • 26 kart jednostronnych (126 x 186 mm) zawierających inne części mowy: a, bo, coś, czy, i, ja, je, jest, kto, lub, ma, mój, my, na, nic, nie, on, ona, są, tak, tam, ten, ty, to, zły, źle.

Zestaw został opracowany przez Marię Trojanowicz-Kasprzak – filologa polskiego, nauczyciela edukacji przedszkolnej i specjalistę w zakresie czytania globalnego. Zawiera elementy metody Glenna Domana, które zostały dopasowane do specyfiki języka polskiego.

Jako kontynuację treści z zestawu do nauki czytania polecamy serię Czytam globalnie II, w skład której wchodzą następujące książeczki:

Foka i kok Gęś i kos Kot i emu Ptak dodo

978-83-65915-17-7
dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego
dziecko
nauczyciel