(0)

Wersja

Kupując ten produkt możesz zebrać 84 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Poznajcie wraz z nami świat Marii Konopnickiej, w którym liczy się to, co najważniejsze: solidarność, wspólne działanie, piękno przyrody i radosny czas.

Spis piosenek:

1. Skowronek nadlatuje
  2. Pszczółki
  3. Kukułeczka
  4. Jaskółka
  5. W lesie
  6. Ogródek
  7. Świerszczyk
  8. Skowronek odlatuje

Słowa: Maria Konopnicka, muzyka: Czereśnie. Piosenki inspirowane melodiami Zygmunta Noskowskiego.

Posłuchaj fragmentów

Na najnowszym albumie Andrzeja Zagajewskiego (śpiew, instrumenty strunowe) wsparł kompozycyjnie Sebastian Kaszyca (instrumenty perkusyjne, pianino). Niezawodną rolę odegrali również grający na instrumentach dętych Wojciech Wędzicha i Jakub Lewicki.

Koncertowe zaproszenie Biblioteki Narodowej do uczczenia Roku Marii Konopnickiej przerodziło się niespodziewanie w pełnoprawny album, na którym Czereśnie prezentują pełnię swoich muzycznych możliwości (i szerokiego instrumentarium).

Zespół Czereśnie powstał w 2016 r. w Krakowie. Tworzy muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale ponieważ dźwięki nie znają granic, polecamy ją również wytrawnym słuchaczom. Śpiewają o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, zawodach, owocach i warzywach, poruszają też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka. Występują w czteroosobowym składzie, grając na różnych instrumentach (mandola, banjo, ukulele, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, tuba itd.).

Wydawca: zespół "Czereśnie"
dziecko