(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Korale matematyczne 100, zwane inaczej liczydłem sznurkowym, to drewniane korale o średnicy 11 mm, nawleczone dziesiątkami na przemian w kolorze czerwonym i niebieskim na porowaty sznurek. Dzięki temu korale nie przesuwają się same i nawet trzymając sznurek w pionie, można ustawiać je w dowolnej pozycji.

Korale matematyczne 100 stanowią nowoczesną formę tradycyjnego liczydła. Umożliwiają wykonywanie na konkretach działań matematycznych w zakresie 100. Przesuwając korale na sznurku, dziecko może pokazać działania, które wykonuje. Dzięki temu łatwiej jest mu zrozumieć i zapamiętać reguły matematyczne.

W zabawie z koralami dzieci, na drodze samodzielnych poszukiwań, stopniowo odkrywają struktury, zależności, regularności i prawa matematyczne, a następnie chętnie dzielą się swoimi odkryciami. Pierwsza faza nauki indywidualnej poprzez zabawę może i powinna stanowić punkt wyjścia do pracy grupowej stymulującej twórcze myślenie, jak również sprzyjającej wymianie zdobytych doświadczeń. Niebieska i czerwona farba, którą pomalowano korale, jest nieszkodliwa dla zdrowia.

Z korali matematycznych można korzystać w salach szkolnych i przedszkolnych, na świetlicach, jak również w gabinetach pedagogicznych i terapeutycznych. Dobrze sprawdzą się także w edukacji domowej. Korale matematyczne mogą być stosowane jako materiał wspomagający przy początkowej nauce matematyki na bazie książeczek PUS czy tarcz z ćwiczeniami matematycznymi do Systemu Edukacyjnego PALETA.

Indeks
W2712