Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

MoMo. Gra logiczna
search
  • MoMo. Gra logiczna
  • MoMo. Gra logiczna

MoMo. Gra logiczna

(0)
45,00 zł

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 4 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
MoMo. Gra logiczna

MoMo. Gra logiczna

    lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera. 

***

MoMo. Gra logiczna jest uniwersalną grą dla 2-6 graczy powyżej 6 roku życia. Polega ona na manipulowaniu kolorowymi patyczkami i na układaniu ich w taki sposób, aby odtworzyć wzór z wylosowanej karty. Podczas rozgrywki gracze ćwiczą koncentrację, intuicje geometryczne, orientację na płaszczyźnie oraz myślenie kombinatoryczne.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. A zdobywa się je za ułożenie patyczków zgodnie z wylosowanym wzorem. W swojej kolejce gracz może zmienić położenie tylko 1 patyczka. I właśnie za ten prawidłowo ułożony wzór dostaje się punkty. Jak je liczymy? Za ułożenie patyczków w takim samym kształcie, jaki pokazuje karta, gracz otrzymuje 2 punkty. A jeśli jeszcze kolor któregoś z patyczków pasuje do ułożenia z karty, to za każdy taki kolor gracz otrzymuje po 1 punkcie. Zebrane punkty zapisujemy na osobnej kartce i losujemy kolejną kartę. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów. 

Na czym polega atrakcyjność gry? Ponieważ każdy gracz ma w ręku kartę z innym wzorem, dąży do innego celu. Czyli przekładając patyczki tak, aby pasowały do naszego wzoru, jednocześnie przeszkadzamy innym graczom i utrudniamy im otrzymanie wzoru z karty, którą wylosowali oni. 

Grze towarzyszy opowieść o małym chłopcu o imieniu Momo, który odnalazł na pustyni tajemnicze kości. Do kogo one należały? Skąd się tam wzięły? Kto pomoże chłopcu rozwikłać tę zagadkę? Tego wszystkiego dowiecie się z załączonej do gry instrukcji. Znajdziecie w niej także propozycje i opisy innych wersji tej gry. 

Niektóre elementy gry mogą być wykorzystywane w zabawach z młodszymi dziećmi. Mogą one na przykład za pomocą patyczków po prostu odtwarzać wzory z kolejnych kart. Potem tę zabawę można utrudnić poprzez układanie wybranych wzorów z pamięci albo na czas. Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój koncetracji i umiejętności analizy wzrokowo-ruchowej; pozwalają też ćwiczyć małą motorykę. 

Autorem pomysłu gry jest dr Jan Amos Jelinek z Katedry Pedagogiki Małego Dziecka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Gra zapakowana jest w eleganckie, pokrywane specjalną folią pudełko. W pudełku znajduje się: 5 drewnianych patyczków o długości 8 cm w kolorach: żółty, czerwonym, zielonym, niebieskim, czarnym oraz 31 dwustronnych kart z możliwymi do ułożenia wzorami. 

Grupa wiekowa
6-latki
Indeks
W2738

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię