Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • -40%

Finger Rhymes

28,00 zł
16,80 zł Zniżka 40%

Zabawy paluszkowe wspierające naukę języka angielskiego

52 rymowanki paluszkowe, które pomogą nauczycielowi w zorganizowaniu atrakcyjnych zajęć językowych dla przedszkolaków. Niezależnie od programu, na którym co dzień pracuje! 

To także świetna propozycja dla rodziców, którzy chcą swoje dzieci uczyć języka angielskiego w domu. 

Do książki dołączone są papierowe pacynki (kolorowe i czarno-białe) dla dzieci i nauczyciela/rodzica!

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt. Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 0,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Finger Rhymes

Finger Rhymes

    lub Anuluj

Zabawy paluszkowe w języku obcym wzbogacają słownictwo, prezentują gotowe zdania i konstrukcje gramatyczne, ułatwiają rozumienie języka obcego dzięki wielozmysłowemu postrzeganiu (dzieci słyszą, widzą, manipulują rączkami). Ponadto kształtują kompetencje językowe i komunikacyjne oraz ukazują język w naturalnych kontekstach, a więc dziecko ma styczność z prawdziwym językiem, a nie sztucznie uproszczonym. W zabawy paluszkowe, dzięki ich interakcyjności i angażowaniu wielu zmysłów, możemy bawić się już z najmłodszymi dziećmi, nawet takimi, które jeszcze nie mówią.

W książce Finger Rhymes zmieszczone zostały 52 rymowanki paluszkowe (napisane specjalnie na potrzeby nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym) wraz z opisami towarzyszących im zabaw oraz wskazówkami dla nauczycieli i rodziców.

Całość publikacji została podzielona na trzy części:

  • w pierwszej z nich znajdują się rymowanki do „typowych” zabaw paluszkowych;
  • w drugiej części zamieszczone zostały tak zwane „masażyki”;
  • w trzeciej zaś ujęte zostały rymowanki, które pomogą nauczycielowi „opanować” grupę, ale także pozwolą się zregenerować dzieciom w trakcie trwania innych zajęć.

Wszystkie rymowanki osadzone są w tematyce bliskiej dziecku. Znajdziemy tu teksty o rodzinie, zwierzątkach, kolorach, kształtach, zabawkach i pojazdach. Zastosowane rymy i rytmy ułatwiają ich zapamiętanie. Zwroty językowe są proste, ale i naturalne – dlatego też w rymowankach pojawiają się konstrukcje w czasie przeszłym, liczebniki porządkowe, przysłówki i liczba mnoga.

Z uwagi na fakt, że nie wszystkie tytuły rymowanek sugerują ich tematykę, a dodatkowo niektóre z nich można wykorzystać podczas realizacji różnych zagadnień, na końcu publikacji zamieszczony został indeks tematyczny – wystarczy odszukać interesujący nas temat i zobaczyć, na których stronach znajdują się rymowanki, które odpowiadają Państwa potrzebom.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Ilustracje
Dorota Prończuk
ISBN
978-83-65915-45-0
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
165 x 240 mm
Liczba stron
44 strony + 7 arkuszy z pacynkami
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Długo czegoś takiego szukałam i się nie zawiodłam . Zabawy paluszkowe są świetną formą nauki języka angielskiego. Dużo znam zabaw paluszkowych po polsku teraz będę znać również po angielsku. Polecam!

Napisz swoją opinię