5.00 (11)

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje

***

Kontynuacja przyjętego z uznaniem zbioru Wielkie poruszenie na małej scenie autorstwa Anny Bomby!

Publikacja, którą przedstawiamy, to zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje. Inscenizacje w niej zawarte pozwolą przekazać przedszkolakom takie wartości, jak życzliwość i sympatia w stosunku do kolegów, miłość i przywiązanie do bliskich i do swojego kraju, szacunek do przyrody. Dzięki prostym tekstom dzieci dowiedzą się między innymi, jak wspólnie celebrować święta, dbać o więzi rodzinne i koleżeńskie, poznają ciekawostki na temat świata przyrody, utrwalą zasady zdrowego stylu życia, przypomną sobie, jak dbać o naszą planetę, dowiedzą się, dlaczego obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości i dlaczego jest tak ważne dla naszego kraju.

Od Autorki Spis treści

W skład publikacji wchodzą:

• książka z 15 scenariuszami przedstawień i uroczystości oraz zapisem nutowym piosenek;
  • 2 płyty CD z 25 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich (w tym nowe kompozycje w znakomitych aranżacjach Mateusza Hrynkiewicza i w wykonaniu Krakowskiego Chóru Dziecięcego).

Posłuchaj fragmentów piosenek

W książce zamieszczono scenariusze publikowane w miesięczniku w latach 2018–2021 (większość z nich po modyfikacjach) oraz całkiem nowe propozycje powstałe na potrzeby niniejszej publikacji. Teksty te mogą być doskonałą inspiracją do przedstawień w ciągu całego roku (przed)szkolnego. Zostały tak zaplanowane, aby nauczyciel mógł z nich skorzystać podczas różnych okazji towarzyszących dzieciom w przedszkolu (m.in. Święto Niepodległości, Dzień Nauczyciela, Dzień Kropki, Dzień Pluszowego Misia, spotkanie z Mikołajem, walentynki, pasowanie na przedszkolaka czy uroczystość zakończenia roku).

Każdy scenariusz zawiera propozycje strojów, dekoracji i rekwizytów, co ułatwi nauczycielowi planowanie i organizację całego występu. Propozycje przedstawień zostały opracowane w taki sposób, by można je było wykorzystać w każdej grupie wiekowej – po odpowiednich modyfikacjach ze strony reżysera (np. rozdzielenie ról na większą liczbę aktorów).

Dodatkowym atutem książki są towarzyszące jej płyty, na których znajdują się wszystkie utwory pojawiające się w scenariuszach (oraz podkłady do nich). Niektóre piosenki ukazały się już wcześniej na płytach dołączonych do miesięcznika „Bliżej Przedszkola”, a pozostałe skomponowano i nagrano specjalnie na potrzeby tej publikacji. Utwory mają uniwersalne treści, można je zatem wykorzystać nie tylko podczas inscenizacji, lecz także w trakcie realizacji zajęć tematycznych czy zabaw muzyczno-ruchowych.

Patroni medialni:

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*

„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
– w tej wersji nie kupujesz książki

* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl