Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jeszcze większe poruszenie na małej scenie

Zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje

Powiadomienie

Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępnyWersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Jeszcze większe poruszenie na małej scenie

Jeszcze większe poruszenie na małej scenie

    lub Anuluj

Kontynuacja przyjętego z uznaniem zbioru Wielkie poruszenie na małej scenie autorstwa Anny Bomby!

Publikacja, którą przedstawiamy, to zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje. Inscenizacje w niej zawarte pozwolą przekazać przedszkolakom takie wartości, jak życzliwość i sympatia w stosunku do kolegów, miłość i przywiązanie do bliskich i do swojego kraju, szacunek do przyrody. Dzięki prostym tekstom dzieci dowiedzą się między innymi, jak wspólnie celebrować święta, dbać o więzi rodzinne i koleżeńskie, poznają ciekawostki na temat świata przyrody, utrwalą zasady zdrowego stylu życia, przypomną sobie, jak dbać o naszą planetę, dowiedzą się, dlaczego obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości i dlaczego jest tak ważne dla naszego kraju.

Od Autorki Spis treści

W skład publikacji wchodzą:

  • książka z 15 scenariuszami przedstawień i uroczystości oraz zapisem nutowym piosenek;
  • 2 płyty CD z 25 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich (w tym nowe kompozycje w znakomitych aranżacjach Mateusza Hrynkiewicza i w wykonaniu Krakowskiego Chóru Dziecięcego).

Posłuchaj fragmentów piosenek

W książce zamieszczono scenariusze publikowane w miesięczniku w latach 2018–2021 (większość z nich po modyfikacjach) oraz całkiem nowe propozycje powstałe na potrzeby niniejszej publikacji. Teksty te mogą być doskonałą inspiracją do przedstawień w ciągu całego roku (przed)szkolnego. Zostały tak zaplanowane, aby nauczyciel mógł z nich skorzystać podczas różnych okazji towarzyszących dzieciom w przedszkolu (m.in. Święto Niepodległości, Dzień Nauczyciela, Dzień Kropki, Dzień Pluszowego Misia, spotkanie z Mikołajem, walentynki, pasowanie na przedszkolaka czy uroczystość zakończenia roku).

Każdy scenariusz zawiera propozycje strojów, dekoracji i rekwizytów, co ułatwi nauczycielowi planowanie i organizację całego występu. Propozycje przedstawień zostały opracowane w taki sposób, by można je było wykorzystać w każdej grupie wiekowej – po odpowiednich modyfikacjach ze strony reżysera (np. rozdzielenie ról na większą liczbę aktorów).

Dodatkowym atutem książki są towarzyszące jej płyty, na których znajdują się wszystkie utwory pojawiające się w scenariuszach (oraz podkłady do nich). Niektóre piosenki ukazały się już wcześniej na płytach dołączonych do miesięcznika „Bliżej Przedszkola”, a pozostałe skomponowano i nagrano specjalnie na potrzeby tej publikacji. Utwory mają uniwersalne treści, można je zatem wykorzystać nie tylko podczas inscenizacji, lecz także w trakcie realizacji zajęć tematycznych czy zabaw muzyczno-ruchowych.

Patroni medialni:

    

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
Boże Narodzenie, jasełka
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dzień Mamy
Dzień Taty
mikołajki
pasowanie na przedszkolaka
zakończenie roku
Muzyka i aranżacje
Mateusz Hrynkiewicz
Miłosz Konarski
Miłosz Konarski
Muzyka
Aneta Hrynkiewicz
Słowa
Anna Bomba
ISBN
978-83-67101-33-2
Rok wydania
2022
Liczba stron
88
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię