Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Inscenizacje najpiękniejszych polskich legend

45,00 zł

Książka z 2 płytami: Audio-CD i Data-PC. Zbiór scenariuszy przedstawień dla dzieci w wieku przedszkolnym.

18 scenariuszy inscenizacji teatralnych. Zapisy nutowe piosenek. Płyta Audio-CD – 23 piosenki w wersji wokalnej oraz instrumentalnej. Płyta Data-PC – nagrania efektów dźwiękowych, podkłady do piosenek, pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role.

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Inscenizacje najpiękniejszych polskich legend

Inscenizacje najpiękniejszych polskich legend

    lub Anuluj

W publikacji zamieszczone zostały teksty inscenizacji znanych i lubianych legend pochodzących z różnych obszarów naszego kraju. Dzięki realizacji tych przedstawień dzieci dowiedzą się m.in. skąd wzięły się koziołki na poznańskiej wieży ratuszowej, jak postała Wisła, dlaczego św. Jakub został patronem Olsztyna i skąd wzięła się sól w naszych kopalniach. Poznają także m.in. legendę o pochodzeniu toruńskich pierników, o złotej kaczce, o Bazyliszku i smoku wawelskim oraz o stworzeniu górala.

 

Wspólne przygotowanie spektaklu - w jego warstwie słownej, muzycznej, plastycznej – daje dzieciom okazję do wszechstronnego włączenia się w powstawianie artystycznego dzieła. Rola znajdzie się dla każdego dziecka – zarówno dla tych szczególnie aktorsko utalentowanych, jak i dla mniej śmiałych i małomównych – i każde dziecko z grupy zasłuży na oklaski i uznanie ze strony Widzów. Swoje możliwości będą mogły zaprezentować dzieci uzdolnione wokalnie, wykonując chóralnie piosenki stanowiące część każdej z inscenizacji.

 

W skład publikacji wchodzą:

 

 •     książka zawierająca 18 scenariuszy inscenizacji teatralnych dedykowanych dzieciom w wieku przedszkolnym oraz starszym;
 •     płyta Audio-CD, na której znajdują się 23 piosenki występujące w treści scenariusza – w wersji wokalnej oraz instrumentalnej;
 •     płyta Data-PC, na której zamieszczone zostały nagrania efektów dźwiękowych (wzbogacających warstwę muzyczną każdego przedstawienia oraz tworzące tło dźwiękowe dla odgrywanych treści), podkłady do piosenek oraz pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role.


 

Znakomite teksty autorstwa znanej i lubianej poetki Ewy Stadtmüller to gwarancja nie tylko wartościowego i przystępnego przekazu treści, które powinny być znane przez każdego Małego Polaka, ale także dobrej zabawy w trakcie przygotowywanie się do występu i sukcesu całego przedsięwzięcia.

 

 1. Bazyliszek 
 2. Duch kopalni 
 3. Góralska nutka
 4. Góralska wędrówka 
 5. Hej, moje skrzypki 
 6. Hej, po krakowskim rynku... 
 7. Idzie, idzie Święty Jakub... 
 8. Jedzie drogą wóz 
 9. Mazurskie jeziora 
 10. Modlitwa do Największego Gazdy 
 11. Niebiański taniec
 12. Oj, Maluśki, Maluśki...
 13. Piernikowy gród 
 14. Płynie fala, płynie... 
 15. Rybi walczyk 
 16. Solna opowieść 
 17. Stworzył Pan Bóg, stworzył... 
 18. Szewczyk 
 19. Taniec bogacza 
 20. Wędrówka 
 21. Z prądem Dunajca 
 22. Zegar 
 23. Zwyczaje króla Kazimierza 
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
na cały rok
wiosna
zima
Uroczystości, święta
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dzień Mamy
Dzień Taty
festyny
patriotyczne
zakończenie roku
Ilustracje
Okładka: Dorota Prończuk
Muzyka i aranżacje
Jerzy Zając
Piotr Pardyl
ISBN
9788364631634
Rok wydania
2016
Format (szerokość x wysokość)
16,5 cm x 23,5 cm
Liczba stron
176
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
9788364631634

Zobacz także

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię