Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Nowy

Wielkie poruszenie na małej scenie

29,00 zł

Zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje

Książka z 2 płytami CD

Wstęp  Spis treści

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Publikacja autorstwa Anny Bomby to zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje. Inscenizacje tu zawarte pozwolą przekazać przedszkolakom takie wartości, jak życzliwość i sympatia w stosunku do kolegów, miłość i przywiązanie do bliskich, szacunek do przyrody. Dzięki prostym tekstom dzieci dowiedzą się, jak wspólnie celebrować święta, jak dbać o więzi rodzinne i koleżeńskie, poznają także cechy pór roku i wiele ciekawostek ze świata przyrody.

W skład publikacji wchodzą:

  • książka z 12 scenariuszami przedstawień i uroczystości oraz zapisem nutowym piosenek;
  • 2 płyty CD z 24 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

W książce zamieszczono scenariusze publikowane w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” w latach 2017–2020 (większość z nich po modyfikacjach) oraz całkiem nowe propozycje powstałe na potrzeby publikacji. Teksty te mogą być doskonałą inspiracją do przedstawień w ciągu całego roku (przed)szkolnego. Zostały tak zaplanowane, aby nauczyciel mógł z nich skorzystać podczas różnych okazji towarzyszących dzieciom w przedszkolu (m.in. pasowanie na przedszkolaka, powitanie każdej z pór roku, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Rodziny, pożegnanie starszaków itd.). Każdy scenariusz zawiera też propozycje strojów, dekoracji i rekwizytów, co ułatwi nauczycielom planowanie i organizację całego występu.

Propozycje przedstawień zostały opracowane w taki sposób, by można je było wykorzystać w każdej grupie wiekowej – po odpowiednich modyfikacjach ze strony reżysera (np. rozdzielenie ról na większą liczbę aktorów), scenariusze z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w młodszych grupach.

Dodatkowym atutem publikacji są towarzyszące jej płyty, na których znajdują się wszystkie utwory pojawiające się w scenariuszach (oraz podkłady do nich). Niektóre piosenki ukazały się już wcześniej na płytach dołączanych do miesięcznika „Bliżej Przedszkola”, a pozostałe skomponowano i nagrano specjalnie na potrzeby publikacji. Utwory te mają uniwersalne treści, można je zatem wykorzystać nie tylko podczas inscenizacji, lecz także w trakcie realizacji zajęć tematycznych czy zabaw muzyczno-ruchowych.

Patroni medialni:

    

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

1.Jesień to jest taka dama
 

2.Jesień jak zaczarowana

3.Dzisiaj pasowanie

4.Uroczysty dzień

5.Zimowa poleczka

6.Mikołaju, Mikołaju...

7.Maleńkie Dziecię

8.Zaśnij, mój Syneczku

9.Czadowa babcia

10.Szałowy dziadek

11.Całusy dla babci i dziadka

12.Z Wiosną

13.Zielona piosenka

14.Kolorowe pisanki

15.Wielkanocne zajączki

16.Kochana mamusia

17.Kochany tatuś

18.Bo najlepiej jest z rodziną

19.Słoneczna cza-cza

20.Kochamy lato

21.Czas do szkoły

22.Żegnamy przedszkole 

23.Wakacji nadszedł czas

24.Wakacyjne dni

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
Boże Narodzenie, jasełka
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dzień Mamy
Dzień Taty
Wielkanoc
mikołajki
pasowanie na przedszkolaka
zakończenie roku
Muzyka i aranżacje
Mateusz Hrynkiewicz
Miłosz Konarski
Słowa
Anna Bomba
ISBN
978-83-65915-90-0
Rok wydania
2021
Liczba stron
84
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-90-0

Zobacz także