Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • -20%

Wielkie poruszenie na małej scenie

29,00 zł
23,20 zł Zniżka 20%

Zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje

Książka z 2 płytami CD

Wstęp  Spis treści

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Wielkie poruszenie na małej scenie

Wielkie poruszenie na małej scenie

    lub Anuluj

Publikacja autorstwa Anny Bomby to zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje. Inscenizacje tu zawarte pozwolą przekazać przedszkolakom takie wartości, jak życzliwość i sympatia w stosunku do kolegów, miłość i przywiązanie do bliskich, szacunek do przyrody. Dzięki prostym tekstom dzieci dowiedzą się, jak wspólnie celebrować święta, jak dbać o więzi rodzinne i koleżeńskie, poznają także cechy pór roku i wiele ciekawostek ze świata przyrody.

W skład publikacji wchodzą:

  • książka z 12 scenariuszami przedstawień i uroczystości oraz zapisem nutowym piosenek;
  • 2 płyty CD z 24 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

W książce zamieszczono scenariusze publikowane w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” w latach 2017–2020 (większość z nich po modyfikacjach) oraz całkiem nowe propozycje powstałe na potrzeby publikacji. Teksty te mogą być doskonałą inspiracją do przedstawień w ciągu całego roku (przed)szkolnego. Zostały tak zaplanowane, aby nauczyciel mógł z nich skorzystać podczas różnych okazji towarzyszących dzieciom w przedszkolu (m.in. pasowanie na przedszkolaka, powitanie każdej z pór roku, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Rodziny, pożegnanie starszaków itd.). Każdy scenariusz zawiera też propozycje strojów, dekoracji i rekwizytów, co ułatwi nauczycielom planowanie i organizację całego występu.

Propozycje przedstawień zostały opracowane w taki sposób, by można je było wykorzystać w każdej grupie wiekowej – po odpowiednich modyfikacjach ze strony reżysera (np. rozdzielenie ról na większą liczbę aktorów), scenariusze z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w młodszych grupach.

Dodatkowym atutem publikacji są towarzyszące jej płyty, na których znajdują się wszystkie utwory pojawiające się w scenariuszach (oraz podkłady do nich). Niektóre piosenki ukazały się już wcześniej na płytach dołączanych do miesięcznika „Bliżej Przedszkola”, a pozostałe skomponowano i nagrano specjalnie na potrzeby publikacji. Utwory te mają uniwersalne treści, można je zatem wykorzystać nie tylko podczas inscenizacji, lecz także w trakcie realizacji zajęć tematycznych czy zabaw muzyczno-ruchowych.

Patroni medialni:

    

1.Jesień to jest taka dama
 

2.Jesień jak zaczarowana

3.Dzisiaj pasowanie

4.Uroczysty dzień

5.Zimowa poleczka

6.Mikołaju, Mikołaju...

7.Maleńkie Dziecię

8.Zaśnij, mój Syneczku

9.Czadowa babcia

10.Szałowy dziadek

11.Całusy dla babci i dziadka

12.Z Wiosną

13.Zielona piosenka

14.Kolorowe pisanki

15.Wielkanocne zajączki

16.Kochana mamusia

17.Kochany tatuś

18.Bo najlepiej jest z rodziną

19.Słoneczna cza-cza

20.Kochamy lato

21.Czas do szkoły

22.Żegnamy przedszkole 

23.Wakacji nadszedł czas

24.Wakacyjne dni

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
Boże Narodzenie, jasełka
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dzień Mamy
Dzień Taty
Wielkanoc
mikołajki
pasowanie na przedszkolaka
zakończenie roku
Muzyka i aranżacje
Mateusz Hrynkiewicz
Miłosz Konarski
Słowa
Anna Bomba
ISBN
978-83-65915-90-0
Rok wydania
2021
Liczba stron
84
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-90-0

Zobacz także

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię