Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Muzyczne scenki dla przedszkolaków


Krótkie przedstawienia i skecze na różne okazje

Książka z płytą CD

Powiadomienie

Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępnyDo darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Muzyczne scenki dla przedszkolaków to zbiór krótkich inscenizacji na różne okazje, inspirowanych piosenkami. Autorką teksów jest znana i ceniona poetka tworząca dla dzieci, Ewa Stadtmüller. Dzięki temu można mieć pewność, że przedstawienia tu zawarte będą atrakcyjne dla najmłodszych – są pełne nieskomplikowanych rymów i ciepłego humoru. 

Publikacja zawiera inscenizacje o różnorodnej tematyce: nauczyciel znajdzie w niej przedstawienia odpowiednie na wiosnę, lato, jesień i zimę; takie, które można wykorzystać w dowolnym momencie roku (przed)szkolnego bądź dopasować do danego okresu (karnawał, wakacje) lub wybranego nietypowego święta (na przykład Dzień Kota, Dzień Lasu, Dzień Książki, Dzień Przyjaźni…). Teksty te są krótkie i nieskomplikowane, aby dzieci z łatwością mogły opanować swoje role i bez długich, obciążających przygotowań wystąpić w przedstawieniu. 

Książce towarzyszy płyta CD z 16 piosenkami oraz podkładami muzycznymi do nich. Dla ułatwienia pracy „reżyserom”, do publikacji dołączono również zapisy nutowe utworów. 

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
nietypowe święta
Muzyka i aranżacje
Wasyl Łysenko
Słowa
Ewa Stadtmüller
ISBN
978-83-65915-55-9
Rok wydania
2020
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także