Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Muzyczne scenki dla przedszkolaków

22,00 zł

Krótkie przedstawienia i skecze na różne okazje

Książka z 2 płytami CD

Wstęp  Spis treści

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Muzyczne scenki dla przedszkolaków to zbiór krótkich inscenizacji na różne okazje, inspirowanych piosenkami. Autorką tekstów jest znana i ceniona poetka tworząca dla dzieci, Ewa Stadtmüller. Dzięki temu można mieć pewność, że przedstawienia tu zawarte będą atrakcyjne dla najmłodszych – są pełne nieskomplikowanych rymów i ciepłego humoru. 

Publikacja zawiera inscenizacje o różnorodnej tematyce: nauczyciel znajdzie w niej przedstawienia odpowiednie na wiosnę, lato, jesień i zimę; takie, które można wykorzystać w dowolnym momencie roku (przed)szkolnego bądź dopasować do danego okresu (karnawał, wakacje) lub wybranego nietypowego święta (na przykład Dzień Kota, Dzień Lasu, Dzień Książki, Dzień Przyjaźni…). Teksty te są krótkie i nieskomplikowane, aby dzieci z łatwością mogły opanować swoje role i bez długich, obciążających przygotowań wystąpić w przedstawieniu. 

Książce towarzyszy 2 płyty CD – z 16 piosenkami oraz podkładami muzycznymi do nich. Dla ułatwienia pracy „reżyserom”, do publikacji dołączono również zapisy nutowe utworów. 

1. Wiosna

2. Wakacje
 

3. Jesień

4. Zima
 

5. Kotki 

6. Jak to dobrze 

7. Przyjaciel klaun 

8. Karuzela szybko mknie

9. Deszczyk 

10. Ptasie ploteczki 

11. Leśny spacer

12. Piłka 

13. Książka 

14. Zabawa w chowanego

15. Zoo 

16. Bal w przedszkolu

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
nietypowe święta
Muzyka i aranżacje
Wasyl Łysenko
Słowa
Ewa Stadtmüller
ISBN
978-83-65915-55-9
Rok wydania
2020
Liczba stron
86
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-55-9

Zobacz także