Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -35%

Szkatułka pełna rozmaitości

45,00 zł
29,25 zł
Zniżka 35%

Zbiór scenariusz przedstawień dla przedszkolaków

Książka z 2 płytami: Audio-CD i Data-PC.

12 scenariuszy inscenizacji teatralnych. Zapisy nutowe piosenek. Płyta Audio-CD – 16 piosenek występujących w treści scenariuszy. Płyta Data-PC – nagrania efektów dźwiękowych, podkłady do piosenek, pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role.

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 69,00 zł

Oddajemy w ręce Czytelników zbiór inscenizacji autorstwa Danuty Zawadzkiej, przygotowany z myślą o nauczycielach dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych uczniów.

Celem, który przyświecał nam przy konstruowaniu koncepcji tej publikacji, było stworzenie tekstów niezbyt rozbudowanych przedstawień, których przygotowanie do wystawienia nie będzie procesem czasochłonnym. W wielu z nich główne role odgrywać może nauczyciel, a centralny punkt każdego przedstawienia stanowi piosenka. Pojawiają się też role nieme. Stąd każde dziecko – to, które potrafi poradzić sobie z pamięciowym opanowaniem bardziej rozbudowanej roli, jak i to, które chętnie wychodzi na scenę, ale już niekoniecznie chętnie się na niej odzywa – znajdzie w każdej z tych inscenizacji miejsce dla siebie.

Tematyka przedstawień jest bardzo różnorodna, ale mieści się szczególnie w obszarze wspierania rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci. Znalazł się tu m.in. tekst o akceptacji odmienności i o wartości przyjaźni, a także o tym, dlaczego warto docenić to, czego inni nie doceniają. Innym tematem przewodnim jest ekologia oraz aspekt stwarzania okazji do obcowania z naturą.

W skład publikacji wchodzą:

 • książka zawierająca 12 scenariuszy inscenizacji oraz zapisy nutowe piosenek;
 • płyta Audio-CD przeznaczona do odtwarzaczy CD, na której znajduje się 16 piosenek występujących w treści scenariuszy;
 • płyta Data-PC przeznaczona do odtwarzania na komputerze, na której zamieszczone zostały podkłady muzyczne do piosenek, efekty dźwiękowe pojawiające się w przedstawieniach i ubogacające warstwę tekstową oraz pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role (gotowe do wydrukowania, rozcięcia i rozdania aktorom).

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Piosenka o Czarodzieju
 2. Koncert na łące
 3. Pracowite skrzaty
 4. Sztuczka
 5. Piosenka smutnego psiaka
 6. Piosenka na pocieszenie
 7. Smutna Bajka
 8. Czarująca Bajka
 9. To ja – Nuda!
 10. Kapryśna Pogoda
 11. Wietrzne dylematy
 12. Mądre Słonko
 13. Skąd się biorą sny?
 14. Piosenka Kamieniczki
 15. Tajemnicza historia
 16. Rada na straszydła

Napisz swoją opinię

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
nietypowe święta
Muzyka i aranżacje
Wasyl Łysenko
Słowa
Danuta Zawadzka
ISBN
978-83-65915-27-6
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
16,5 x 23,5 cm
Liczba stron
104
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-27-6

Zobacz także