Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Szkatułka pełna rozmaitości

45,00 zł

Zbiór scenariusz przedstawień dla przedszkolaków

Książka z 2 płytami: Audio-CD i Data-PC.

12 scenariuszy inscenizacji teatralnych. Zapisy nutowe piosenek. Płyta Audio-CD – 16 piosenek występujących w treści scenariuszy. Płyta Data-PC – nagrania efektów dźwiękowych, podkłady do piosenek, pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role.

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Oddajemy w ręce Czytelników zbiór inscenizacji autorstwa Danuty Zawadzkiej, przygotowany z myślą o nauczycielach dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych uczniów.

Celem, który przyświecał nam przy konstruowaniu koncepcji tej publikacji, było stworzenie tekstów niezbyt rozbudowanych przedstawień, których przygotowanie do wystawienia nie będzie procesem czasochłonnym. W wielu z nich główne role odgrywać może nauczyciel, a centralny punkt każdego przedstawienia stanowi piosenka. Pojawiają się też role nieme. Stąd każde dziecko – to, które potrafi poradzić sobie z pamięciowym opanowaniem bardziej rozbudowanej roli, jak i to, które chętnie wychodzi na scenę, ale już niekoniecznie chętnie się na niej odzywa – znajdzie w każdej z tych inscenizacji miejsce dla siebie.

Tematyka przedstawień jest bardzo różnorodna, ale mieści się szczególnie w obszarze wspierania rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci. Znalazł się tu m.in. tekst o akceptacji odmienności i o wartości przyjaźni, a także o tym, dlaczego warto docenić to, czego inni nie doceniają. Innym tematem przewodnim jest ekologia oraz aspekt stwarzania okazji do obcowania z naturą.

W skład publikacji wchodzą:

 • książka zawierająca 12 scenariuszy inscenizacji oraz zapisy nutowe piosenek;
 • płyta Audio-CD przeznaczona do odtwarzaczy CD, na której znajduje się 16 piosenek występujących w treści scenariuszy;
 • płyta Data-PC przeznaczona do odtwarzania na komputerze, na której zamieszczone zostały podkłady muzyczne do piosenek, efekty dźwiękowe pojawiające się w przedstawieniach i ubogacające warstwę tekstową oraz pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role (gotowe do wydrukowania, rozcięcia i rozdania aktorom).

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Piosenka o Czarodzieju
 2. Koncert na łące
 3. Pracowite skrzaty
 4. Sztuczka
 5. Piosenka smutnego psiaka
 6. Piosenka na pocieszenie
 7. Smutna Bajka
 8. Czarująca Bajka
 9. To ja – Nuda!
 10. Kapryśna Pogoda
 11. Wietrzne dylematy
 12. Mądre Słonko
 13. Skąd się biorą sny?
 14. Piosenka Kamieniczki
 15. Tajemnicza historia
 16. Rada na straszydła
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
nietypowe święta
Muzyka i aranżacje
Wasyl Łysenko
Słowa
Danuta Zawadzka
ISBN
978-83-65915-27-6
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
16,5 x 23,5 cm
Liczba stron
104
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-27-6

Zobacz także