Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zatrzymany Świat

39,90 zł

Album z 21 piosenkami, które opowiadają o wartościach ważnych dla każdego człowieka, szczególnie istotnych w trudnych chwilach. W środku zamieszczono książeczkę z opowiadaniem o robocie Lemiku oraz teksty piosenek. 

*Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA*

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Płyta powstała na podstawie projektu Zatrzymany Świat, na przełomie 2020 i 2021 roku – w czasie pełnym niepewności, troski oraz obaw o naszych bliskich. To wtedy dla wielu z nas świat się na chwilę zatrzymał, dzięki czemu odkrywaliśmy na nowo, czym jest przyjaźń i ludzka życzliwość. Właśnie wtedy okazało się, jak ważna jest miłość, która może pokonać wszelkie przeciwności. Piosenki na płycie opowiadają o wartościach ważnych dla każdego człowieka, szczególnie istotnych w trudnych chwilach.

Płyta została nagrana na podstawie Bajek Robotów Stanisława Lema, zachęcając młodych odbiorców do zapoznania się z twórczością pisarza. Do płyty zostało dołączone ilustrowane opowiadanie, które poprowadzi słuchaczy piosenki, tworząc swego rodzaju słuchowisko, w którym muzyka i słowa odgrywają razem bardzo ważną rolę. Głównym jego bohaterem jest robot Lemik przybywający na Ziemię z niesłychanie ważną misją.

Wykonawcami na płycie są wokaliści Krakowskiego Chóru Dziecięcego i zaproszeni Goście – znani z programów radiowych i telewizyjnych takich jak The Voice Kids czy Szansa na Sukces: Ala Tracz, Andrzej Jusięga, Hania Boguszewska, Hania Lasota, Hania Sztachańska, Jonatan Koczy, Karina Kowalska, Kinga Wołoszyn, Magda Pająk, Natalia Wawrzyńczyk, Nela Zawadzka, Norbert Wronka, Ola Tracz, Oliwia Bąk, Oliwia Konieczna, Oliwier Szot, Paweł Szymański, Wiktoria Zwolińska oraz Zuzia Janik.

Spis utworów:

 1. Zgubiona miłość
 2. Chmury
 3. Kot pełen psot!
 4. Znajdź swój cel
 5. Baw się, baw!
 6. Być w sam raz
 7. Starzy ludzie
 8. Życie na pokaz
 9. Piosenka-łazienka
 10. Ciężkie życie przedszkolaka
 11. Przecież dzieci świetne są
 12. Nasze w wodzie odbicie
 13. Piosenka na lepszy dzień
 14. Jak pies z kotem
 15. Piosenka o niczym
 16. Ucieka czas
 17. Gdzieś w krainie wyobraźni
 18. Podaruj mi czas
 19. Po prostu przytul misia
 20. Po raz pierwszy
 21. Zatrzymany Świat

1. Zgubiona miłość

2. Chmury

3. Kot pełen psot!

4. Znajdź swój cel

5. Baw się, baw!

6. Być w sam raz

7. Starzy ludzie
 
8. Życie na pokaz

9. Piosenka łazienka

10. Ciężkie życie przedszkolaka

11. Przecież dzieci świetne są

12. Nasze w wodzie odbicie

13. Piosenka na lepszy dzień

14. Jak pies z kotem

15. Piosenka o niczym

16. Ucieka czas

17. Gdzieś w krainie wyobraźni

18. Podaruj mi czas

19. Po prostu przytul misia

20. Po raz pierwszy

21. Zatrzymany Świat

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Mateusz Hrynkiewicz
Słowa
Andrzej Piśko
Format (szerokość x wysokość)
14,5 x 19,5 cm

Specyficzne kody

Zobacz także