(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera.

***

KUBIK. Gra logiczna należy do grupy tych produktów, których celem jest rozwijanie i ćwiczenie myślenia matematycznego lub szerzej: myślenia logicznego. To gra adresowana do dzieci od 5 roku życia, jak również do osób starszych, lubiących zagadki i łamigłówki logiczne.

Kształtowanie wyobraźni polega na obracaniu w umyśle wyobrażonych rzeczy, aż staną się wyraziste. Takie właśnie operacje umysłowe wyzwala u graczy KUBIK. Celem edukacyjnym tej gry jest kształtowanie intuicji geometrycznych, jak również orientacji w przestrzeni i kombinatorycznego myślenia.

KUBIK. Gra logiczna ogranicza się do następującej zasady: przestawiasz jeden kubik tak, aby cały układ klocków odzwierciedlał wzór z wylosowanej przez Ciebie karty. Ponieważ każdy gracz ma inny wzór, spoglądasz na swój układ bardzo uważnie, a następnie starasz się zgodnie z nim ustawiać kolejne klocki. Kto szybciej będzie dostrzegał podobieństwa, ten zwycięży.

Opakowanie zawiera:
- zestaw 36 wzorów,
- 5 kolorowych drewnianych sześcianów,
- instrukcję.

Autorem pomysłu gry jest dr Jan Amos Jelinek, pracujący w Katedrze Pedagogiki Małego Dziecka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Grupa wiekowa
Indeks