• -20%

40,00 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 40,00 zł

Najniższa cena produktu 40,00 zł z dnia 29.03.2024

Jak utrwalać w praktyce wybrane kompetencje matematyczne u dzieci przy zabawach muzyczno-ruchowych. Praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli

Kup także część drugą!

Obie części możesz kupić TANIEJ w zestawie.

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 5 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 5 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Tego jeszcze nie było! Absolutna nowość w podejściu do edukacji matematycznej dzieci!

***

Matematyka i muzyka są jak siostry... Zarówno nauczyciele, jak i rodzice, słysząc to sformułowanie, zastanawiają się, gdzie konkretnie są te siostrzane związki i co z tego wynika dla efektywnej edukacji dzieci. Matematyka uznawana jest przecież za postrach – naukę dla wybranych, przed którą należy mieć dystans, muzyka natomiast rzadko kojarzona jest w ogóle z nauką, ponieważ bezpośrednio wpływa na nasze emocje: pomaga w ich przeżywaniu i umila czas.

Jednak pomimo że w obiegowych opiniach wydają się one odległymi wyspami, są sobie jako nauki niezwykle bliskie, co udowadnia niniejsza publikacja. Powstała ona na gruncie Dziecięcej matematyki® autorstwa prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, a skupiając się na praktyce pedagogicznej, daje czytelnikowi konkretny przepis na zabawy umuzykalniające, które wspomogą dzieci w kształtowaniu pojęć matematycznych.

Spis treści Wstęp

Autorką publikacji jest dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska – doktor nauk społecznych, była doktorantką prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, z którą współpracuje od ponad dekady. W sieci znana jest odbiorcom jako @pani__zuzia, autorka projektu #20minutdlaMATEMATYKI. Terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki. Skończyła studia ze wspomagania zadatków uzdolnień matematycznych. Ukończyła I i II stopień szkoły muzycznej. Głównymi nurtami jej działalności jest edukacja matematyczna z wykorzystaniem metody Dziecięcej Matematyki® oraz edukacja muzyczna.

Czytelnik znajdzie tu:

• informacje o związkach muzyki z matematyką oraz wpływie zajęć umuzykalniających na efektywność edukacji matematycznej dzieci;
  • zagadnienia dotyczące roli edukacji matematycznej i umuzykalniania dzieci w wieku przedszkolnym;
  • wskazówki do realizacji zajęć i przykłady utworów z zakresu muzyki filmowej i klasycznej;
  • opisy konkretnych zabaw oraz piosenki opracowane specjalnie na potrzeby efektywnej edukacji w obszarach edukacji matematycznej i muzycznej;
  • dwie płyty CD z muzyką do przeprowadzenia zajęć.

Posłuchaj fragmentów

Muzykę do publikacji stworzył Miłosz Konarski – znany jako Pan Miłosz. Nauczyciel rytmiki, kompozytor, aranżer, instrumentalista. Autor muzyki do ponad 400 piosenek, a także publikacji wspierających rozwój muzyczny dzieci (m.in. z cyklu Tuptaj... oraz Koszałki-opałki...). Pisał muzykę dla wielu autorów związanych z wydawnictwem BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Prywatnie tata czwórki dzieci, prowadzi własne studio nagraniowe i firmę skupiającą się na produkcji muzyki. W życiu kieruje się zasadą: „Bezczynność jest wrogiem duszy”.

***

Weź udział w szkoleniach on-line prowadzonym przez dr Zuzannę Jastrzębską-Krajewską:

Zabawy muzyczne wspomagające edukację matematyczną z Panią Zuzią

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Szybki kurs matematyki – czyli o pojęciach matematycznych, które każdy nauczyciel powinien znać

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Patroni medialni:

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD