Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

  • -15%
Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?
search
  • Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?
  • Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?

Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?

5.00 (2)
59,00 zł
50,15 zł Zniżka 15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 47,20 zł

Najniższa cena produktu 50,15 zł z dnia 09.12.2023

Podręcznik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli z serii „Dziecięca matematyka”

W zestawie taniej!

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 5 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 5 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 5,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?

Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?

    lub Anuluj

Wstęp Spis treści

Profesor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska od blisko pół wieku zajmuje się problemami dzieci z niepowodzeniami w nauce matematyki i z dobrym skutkiem im pomaga. Ukoronowaniem tej działalności jest niniejszy podręcznik. Autorka wyjaśnia w nim, w jaki sposób rodzice, terapeuci i nauczyciele mogą pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki i zapewnić mu sukcesy w dalszej edukacji szkolnej.

Problem jest poważny, gdyż przy ostrożnym szacowaniu – co czwarte dziecko zaczynające naukę szkolną jest spychane na ścieżkę klęski szkolnej, bo nie potrafi sprostać oczekiwaniom stawianym na zajęciach matematycznych. Na dodatek rodzice i nauczyciele za późno orientują się, że źle się dzieje, co skutecznie utrudnia działania naprawcze. Żeby sobie z tym poradzić, dorośli muszą orientować się w przyczynach i mechanizmach narastania niepowodzeń w nauce matematyki.

Ten zakres wiedzy został omówiony w części pierwszej niniejszego podręcznika. Na początku Autorka wyjaśnia, dlaczego uczniowie klas początkowych zbyt mało wiedzą i potrafią z matematyki. Omówione zostały również przyczyny blokad w nauce matematyki występujące już w pierwszych miesiącach nauki w klasie I. Działania naprawcze są rdzeniem każdego rozdziału części drugiej tego podręcznika. Wzorcowe sytuacje zadaniowe i zadania zamieszczone w tych rozdziałach zostały przedstawione tak, aby dorosły – wzorując się na nich – mógł wymyślić ich więcej.

W tytule publikacji zaznaczone zostało, że podręcznik ten jest kolejną książką z serii Dziecięca matematyka. Oznacza to, że został napisany w przystępny sposób i zawiera opisy konkretnych – łatwych w realizacji – zajęć z dziećmi, opracowanych zgodnie z wnioskami z badań naukowych.

***

Z recenzji naukowej dr. hab. Stanisława Domoradzkiego, prof. UR:

[…] Recenzowaną książkę uważam za dzieło doskonałe pod wieloma względami. […] Polecam [ją] rodzicom, nauczycielom, władzom oświatowym od szczebla samorządowego do centralnego. Autorce należą się szczególne podziękowania, że nie ustaje w propagowaniu Jej „Dziecięcej matematyki”, traktuje ją holistycznie: naukowo, metodycznie, dydaktycznie i w sposób przystępny dla rodziców, dziadków, pedagogów, psychologów. […]

ISBN
978-83-65915-72-6
Liczba stron
272
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
22 x 25 cm
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W591

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Kupiłam książkę pod wrażeniem obejrzanego webinaru z udziałem Pani Profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Mam nadzieje, że uda mi się wprowadzić wiele jej pomysłów do mojej praktyki zawodowej i dla mojego prywatnego dziecka, które już mocno zniechęciło się do matematyki...

Oceń 

„Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki” – uzupełniają moją wiedzę wyniesioną ze studiów. Ale to nie najważniejsza zaleta. One zwracają uwagę na to, co może umknąć. Pomagają pomagać dzieciom. Czynić ich życie łatwiejszym ,przyjemniejszym.

Napisz swoją opinię