• -60%

11,20 zł Zniżka 60%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 5,00 zł

Najniższa cena produktu 11,20 zł z dnia 26.07.2024

Zabawy paluszkowe wspierające naukę języka angielskiego

W ZESTAWIE TANIEJ!

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Zabawy paluszkowe w języku obcym wzbogacają słownictwo, prezentują gotowe zdania i konstrukcje gramatyczne, ułatwiają rozumienie języka obcego dzięki wielozmysłowemu postrzeganiu (dzieci słyszą, widzą, manipulują rączkami). Ponadto kształtują kompetencje językowe i komunikacyjne oraz ukazują język w naturalnych kontekstach, a więc dziecko ma styczność z prawdziwym językiem, a nie sztucznie uproszczonym. W zabawy paluszkowe, dzięki ich interakcyjności i angażowaniu wielu zmysłów, możemy bawić się już z najmłodszymi dziećmi, nawet takimi, które jeszcze nie mówią.

Spis treści Od Autorki

W książce Finger Rhymes zamieszczone zostały 52 rymowanki paluszkowe (napisane specjalnie na potrzeby nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym) wraz z opisami towarzyszących im zabaw oraz wskazówkami dla nauczycieli i rodziców. Wybranym z nich towarzyszą papierowe pacynki (dołączone do publikacji), które wykorzystasz do uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć i do lepszego opanowania przez dzieci treści.

Całość publikacji została podzielona na trzy części:

• w pierwszej z nich znajdują się rymowanki do „typowych” zabaw paluszkowych;
  • w drugiej części zamieszczone zostały tak zwane „masażyki”;
  • w trzeciej zaś ujęte zostały rymowanki, które pomogą nauczycielowi „opanować” grupę, ale także pozwolą się zregenerować dzieciom w trakcie trwania innych zajęć.

Wszystkie rymowanki osadzone są w tematyce bliskiej dziecku. Znajdziemy tu teksty o rodzinie, zwierzątkach, kolorach, kształtach, zabawkach i pojazdach. Zastosowane rymy i rytmy ułatwiają ich zapamiętanie. Zwroty językowe są proste, ale i naturalne – dlatego też w rymowankach pojawiają się konstrukcje w czasie przeszłym, liczebniki porządkowe, przysłówki i liczba mnoga.

Z uwagi na fakt, że nie wszystkie tytuły rymowanek sugerują ich tematykę, a dodatkowo niektóre z nich można wykorzystać podczas realizacji różnych zagadnień, na końcu publikacji zamieszczony został indeks tematyczny – wystarczy odszukać interesujący nas temat i zobaczyć, na których stronach znajdują się rymowanki, które odpowiadają Państwa potrzebom.

Zapraszamy również na szkolenia prowadzone przez Autorkę tej publikacji:

PRZEJDŹ NA STRONĘ SZKOLEŃ

Ilustracje
Dorota Prończuk
978-83-65915-45-0
Liczba stron
44 strony + 7 arkuszy z pacynkami
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej