5.00 (2)

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Mądre bajki do słuchania to zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat norm społecznych oraz wspomagających radzenie sobie z różnymi sytuacjami zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Bajki rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterami bajek są postacie zmagające się z bliskimi dziecku problemami. Słuchając albumu, poznajemy historie: krecika, który wstydzi się nosić okulary; dziewczynki odtrąconej przez grupę rówieśników; myszki, z której wyśmiewają się inne zwierzęta na sawannie; lwiego władcy, który pewnego dnia postanawia, że nie będzie się więcej mył; liska obawiającego się wizyty u lekarza; a także chłopca, który nie lubi leżakowania. Dzięki mądrym radom, pomocy, a czasami… odrobinie magii, każdy z naszych bohaterów znajduje receptę na kłopoty.

W skład publikacji wchodzą:

• płyta CD z audiobookami bajek;
  • książka z tekstami bajek i konspektami zajęć;
  • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia bajek – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dana bajka spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie mu przydatna w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Bajkom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

• opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocna będzie bajka;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu bajki;

***

Spis i tematyka nagranych bajek:

1. Okularki (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie chcą nosić okularów) Krecik nie widział zbyt dobrze, ale wstydził się do tego przyznać. Jego najlepsza przyjaciółka zdołała namówić go na wizytę u okulisty. Czy jednak Krecik będzie chciał nosić okulary?

2. Pajacyk Pepe (bajka edukacyjna dla dzieci odtrąconych przez grupę rówieśników) Zosia znała na pamięć mnóstwo piosenek oraz wierszyków i urządzała najpiękniejsze przedstawienia teatralne w przedszkolu. Była jednak bardzo smutna, ponieważ nie miała żadnych przyjaciół. Na szczęście z pomocą przyszli jej pani wychowawczyni oraz pajacyk Pepe.

3. Piaskowe duszki (bajka edukacyjna dla dzieci, które wyśmiewają się z innych) Świat staje się odrobinę gorszy, gdy jesteśmy niemili i inni smucą się z naszego powodu. A kiedy staje się odrobinę lepszy…? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej bajce.

4. Królewskie widzimisię (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie chcą się myć) Królowi wolno wszystko! Tak przynajmniej wydawało się pewnemu lwiemu władcy. Dlatego postanowił, że nie będzie robił tego, czego nie lubi. Przestał więc dbać o higienę… Ale co to za król, który przypomina burego, brudnego kociaka?

5. Mały smuteczek dużego liska  (bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się wizyty u lekarza) Lisek Duduś ma poważne obawy przed wizytą u doktora. Wprawdzie bardzo urósł w ostatnim czasie i jest też znacznie mądrzejszy, niż był jesienią, ale nadal boi się zastrzyków. Okazuje się jednak, że dzielni pacjenci otrzymują od pana doktora medale za odwagę. Czy Duduś spróbuje pokonać swój strach i będzie dzielnym liskiem?

6. Pan Sen i prezenty (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie chcą leżakować) Lesio to bardzo rezolutny przedszkolak i w przedszkolu czuje się jak w domu. Pierwszego dnia wcale nie płakał, a za mamą tęsknił tylko troszkę. Jedyne, czego Lesio nie polubił, to leżakowanie. Pani Nina zdradziła mu jednak, że w czasie poobiedniego odpoczynku do dzieci przychodzi Pan Sen wraz z prezentami. Czy dziś odwiedzi także Lesia?

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*