5.00 (8)

Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

A u nas w przedszkolu... to e-book będący zbiorem scenariuszy zajęć adaptacyjnych. Ich dopełnieniem są tematyczne rymowanki (ułatwiające organizację dnia) i zabawy paluszkowe, a także proste piosenki.

Poprzez zajęcia adaptacyjne należy tu rozumieć zarówno te organizowane w roku poprzedzającym rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej (a więc w ramach tzw. tygodnia adaptacyjnego), jak i te odbywające się w przedszkolu w pierwszych dniach września.

E-book zawiera propozycje opracowane przez Autorów publikujących od lat swoje pomysły na zajęcia edukacyjne i wychowawcze na łamach miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Celem, jaki nam przyświecał, było stworzenie scenariuszy zajęć, które będą stanowić zarówno gotową pomoc, jak i inspirować do tworzenia własnych propozycji. Jedno jest pewne – takiej publikacji jeszcze nie było! A my przekazujemy ją Wam z przekonaniem o jej niewątpliwej użyteczności.

Spis treści

Podczas planowania zajęć należy pamiętać, iż propozycje zawarte w scenariuszach nie muszą (a nawet nie powinny!) być realizowane w całości. Liczbę oferowanych dzieciom aktywności należy dostosować do ich możliwości, a propozycje (w przypadku zajęć przewidzianych na początek roku przedszkolnego) mogą być dzielone na kilka dni aktywności.

Publikacja składa się z:

• e-booka* ze scenariuszami zajęć, propozycjami zabaw i rymowanek, tekstami piosenek oraz propozycjami aktywności do nich;
  • dostępu do albumu A u nas w przedszkolu... w serwisie streamingowym Moja płytoteka. W albumie tym znajdziesz folder „Piosenki” z nagraniami piosenek występujących w scenariuszach (te proste kompozycje, nagrane w wolniejszym tempie, doskonale sprawdzą się podczas zajęć adaptacyjnych);
  • pomocy dydaktycznych do zajęć, które stanowią ilustracje przeznaczone do samodzielnego wydruku. Nabywcom e-booka pomoce te zostały udostępnione w dwóch formach:  do pobrania bezpośrednio z linków znajdujących się przy miniaturach ilustracji w treści scenariuszy zajęć oraz jako zbiór plików PDF zapisany w folderze „Pomoce dydaktyczne” w albumie A u nas w przedszkolu... w serwisie streamingowym Moja płytoteka.

* Jak działa nasz e-book?

Zakupionego e-booka nie da się pobrać na komputer czy urządzenie mobilne. Po wykupieniu dostępu on-line do e-booka, publikacja A u nas w przedszkolu... została Ci udostępniona jako flipbook na stronie www.blizejprzedszkola.pl/ebooki. Pliku nie pobieramy na komputer – aby mieć dostęp do treści z publikacji (pomoce dydaktyczne, piosenki), wystarczy zalogować się na swoje konto, otworzyć plik e-booka i skorzystać z dostępnych tam hiperłączy. Taka forma korzystania z publikacji umożliwia wyświetlanie jej na dowolnym urządzeniu bez konieczności przesyłania czy gromadzenia plików. Równocześnie z odblokowaniem dostępu do e-booka, w aplikacji Moja płytoteka zostanie odblokowany dostęp do albumu z piosenkami towarzyszącymi tej publikacji.

1. Chodźcie do mnie

2. Domek z klocków