5.00 (15)
20,00 zł

Propozycje wierszowanych zabaw pomagających rozumieć uczucia i radzić sobie z nimi

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Emocje i uczucia to bardzo ważny temat. Nauczyciel spotyka się z nimi w swojej pracy na co dzień, pojawiają się jednak pytania: Jak sobie z nimi radzić? Jak pomóc dzieciom dobrze je przeżywać? A przede wszystkim – jak mądrze wprowadzać dzieci w ich świat?

Od Autorki Spis treści

Kiedy przedszkolaka dopadną smuteczki, kiedy rozpierać go będzie radosna energia, gdy w grupie pojawi się konflikt lub padną słowa, których nie można cofnąć – warto sięgnąć po tę książkę. Zawarte w niej krótkie wierszowane formy, połączone z wykonywaniem gestów oraz ruchów, są świetną formą nauki przez zabawę – sprawiają, że przedstawiane treści łatwo zapadają dzieciom w pamięć. Zaproponowane tu wierszyki-zabawy są wsparciem dla nauczycieli, którzy będą mogli korzystać z nich nie tylko w trakcie realizowania zajęć tematycznych o emocjach, lecz także na co dzień.

W książce zamieszczonych zostało ponad 60 propozycji, które podzielone są na cztery części:

• Powitania na dobry dzień – ponieważ to ważne, by już z samego rana przywitać się z dziećmi z radością i by dobrze zacząć nowy dzień.
  • Czuję emocje – znajdują się tu wierszyki, które wprowadzą grupę w świat emocji oraz takie, które dotyczą przeżywania poszczególnych uczuć.
  • Wierszyki motywujące – zamieszczono tu wierszyki o pozytywnym przesłaniu do powtarzania z dziećmi – takie, które pozwolą im uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
  • Na poprawę humoru – ruszaj się! – w tej części nauczyciel odkryje propozycje wierszyków na dobry humor, które opierają się na ruchu.

Jesteśmy pewni, że książka ta będzie pomocna w organizowaniu przestrzeni sprzyjającej lepszemu rozumieniu uczuć i emocji oraz w radzeniu sobie z nimi.

978-83-67101-34-9
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa