5.00 (18)

Zabawy z piosenkami rozwijające orientację w schemacie ciała i w przestrzeni

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Żeby dziecko czuło się komfortowo w otaczającym je świecie, musi znać swoje ciało i jego możliwości oraz dobrze orientować się w przestrzeni. To pomaga zarówno we wszystkich czynnościach dnia codziennego (od ubierania i mycia się, poprzez chodzenie, bieganie, jedzenie, aż po zabawę), jak i w nauce takich czynności, jak rysowanie, pisanie, czytanie czy chociażby opisywanie, co widać wokół lub na obrazku.

Od Autorki Posłuchaj fragmentów piosenek

Dzieci najlepiej poznają części ciała, rozwijają świadomość własnego ciała i poznają najbliższą przestrzeń poprzez ruch i dotyk. Ruch ułatwia im też uczenie się takich określeń, jak: nad, przed, obok, za, na, pod, dookoła, góra, dół, mały, duży, wysoko, nisko itp. Wspomaga także opanowanie pojęć lewy i prawy, co wielu dzieciom sprawia sporą trudność.

Orientuj się! to zbiór propozycji zabaw do piosenek, które rozwijają orientację w schemacie ciała i przestrzeni właśnie poprzez ruch. W skład publikacji wchodzą:

• książeczka zawierająca opisy ćwiczeń;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Publikacja nadaje się zarówno do zabawy grupowej, jak i indywidualnej, a więc bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko w przedszkolu czy w szkole, ale także w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele oraz rodzice. Przeznaczona jest przede wszystkim do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym (część zabaw nadaje się także dla dzieci ze starszych grup żłobkowych), ale warto również proponować ją młodszym uczniom oraz tym dzieciom, których rozwój jest zaburzony bądź spowolniony. Całość została skonstruowana tak, że wraz z każdą kolejną zabawą zwiększa się poziom trudności.

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony