5.00 (7)

Gotowe elementy do kreowania atrakcyjnych zajęć

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 5 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 5 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Vademecum przedszkolnych zabaw to zbiór ponad 390 krótkich form literackich oraz propozycji zabaw wszelkiego rodzaju – w tym opowieści słowno-ruchowych, masażyków, zabaw logopedycznych, paluszkowych, poznawczych, muzyczno-ruchowych, zabaw w języku angielskim, zagadek, a ponadto 20 piosenek. Na podstawie tak bogatego zbioru propozycji każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego jest w stanie przeprowadzić zajęcia o ciekawej i niepowtarzalnej treści.

Skorowidz klasyfikujący Spis treści Od Wydawcy

Potrzeba wydania tego zbioru zrodziła się z kilku bardzo ważnych powodów. Jednym z nich było niezwykłe powodzenie książek z cyklu Zabawy ogólnorozwojowe do piosenek (Jesień w PrzedszkoluZima w PrzedszkoluWiosna w Przedszkolu i Lato w Przedszkolu) opublikowanych przez nas w latach 2016–2017. Z informacji, które do nas docierały, wynikało, że nadszedł czas, by odświeżyć piosenki z tamtych publikacji, co też uczyniliśmy. W efekcie większość utworów dołączonych do tej części Vademecum pochodzi z płyty Lato w Przedszkolujednak wszystkie zostały przez nas nagrane raz jeszcze: z nowymi aranżacjami i udziałem nowych wykonawców. W treści książki znajdziecie opisy propozycji zabaw do piosenek zarówno tych z płyty Lato, jak i takich, które publikowane są po raz pierwszy.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Chcielibyśmy, abyście podeszli do podanych tu propozycji jak do swego rodzaju klocków – tak jak dziecko z identycznych elementów kreuje własną, niepowtarzalną i odrębną rzeczywistość, tak i Wy, zestawiając w dowolny sposób propozycje podane w tej książce, z łatwością i w kilka chwil będziecie mogli opracować scenariusz zajęć skrojony według własnego gustu i dostosowany do potrzeb Waszych dzieci.

W Vademecum zamieszczone zostały utwory opublikowane w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” z lat 2010–2019, propozycje zabaw z książki Lato w Przedszkolu oraz nowe pomysły powstałe na potrzeby tej publikacji.

Aby ułatwić Wam pracę spis treści podzieliliśmy na grupy rodzajowe (OpowiadaniaWierszeOpowieści rytmiczno-ruchowe i słowno-ruchoweZabawy logopedyczneZabawy paluszkowe i masażyki itd.). Ponadto na końcu książki znajdziecie spis treści, w którym zabawy uszeregowane są w kolejności alfabetycznej tytułów.

Najważniejszą częścią Vademecum jest skorowidz klasyfikujący – to spis treści, w którym propozycje zabaw przypisane są do zakresu umiejętności określonego w aktualnie obowiązującej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Dzięki temu szybko i bez problemu możecie odnaleźć zabawę, która realizuje aktualnie stojące przed Wami zadanie pedagogiczne czy wychowawcze i połączyć ją z kolejną – o zbliżonej tematyce czy założeniach edukacyjnych.

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + dostęp online do płyt z książki”

– książka oraz stały, nieograniczony czasowo