5.00 (1)
36,00 zł

Inspirujące propozycje dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (a także dla rodziców)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Publikacja została stworzona, aby pomóc nauczycielom i rodzicom w sposób praktyczny oraz interesujący dla dzieci organizować zajęcia plastyczne w przedszkolu, szkole (w klasach I-III) i w domu.

Spis treści

Skierowana do osób zainteresowanych rozwijaniem potencjału artystycznego dzieci, stanowi nie tylko kompendium wiedzy teoretycznej, ale dotyka praktycznej sfery twórczej działalności dzieci, w której asysta pedagoga czy rodzica ma podstawowe znaczenie – zabezpiecza warunki i narzędzia do działania oraz pomaga w doborze materiałów stosownej jakości.

Ta książka to nie tylko przewodnik po technikach plastycznych, ale również gruntowne pedagogiczne opracowanie promujące możliwości twórczego działania dziecka. Publikacja jest niezwykle przydatna w sytuacji, w której dziecko, otrzymując ogromną ilość komunikatów wizualnych rozleniwiających wyobraźnię, może tracić motywację do tworzenia obrazu własnego świata. Jej nieskomplikowany język oraz fotografie przedstawiające prace wykonane w większości przez dzieci – dla zilustrowania omawianych technik – sprawiają, że korzystanie z treści tu zawartych staje się proste i intuicyjne.

Publikacja Techniki plastyczne w pracy z dziećmi to prawdziwe vademecum wychowania plastycznego, którą powinien posiadać każdy nauczyciel przedszkolny oraz wczesnoszkolny i aktywnie korzystać z zawartych w niej z propozycji.

* W tekście promującym książkę wykorzystano fragmenty recenzji naukowych dr. hab. Roberta Małoszowskiego oraz dr hab. Urszuli Szuścik.

978-83-65915-21-4
nauczyciel