Zobacz

(0)
69,00 zł

Książka o skutecznej edukacji i wsparciu w rozwoju dzieci dla nauczycieli i dla rodziców starszych przedszkolaków.

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 6 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 6 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 3,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Publikacja Starsze przedszkolaki. Jak skutecznie je wychowywać i kształcić w przedszkolu i w domu pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej zawiera wiedzę stanowiącą bazę dla wszystkich zakresów działalności pedagogicznych. W książce znajdują się nowe i mało znane informacje o skutecznych sposobach kierowania uczeniem się starszych przedszkolaków, o których powinien wiedzieć każdy świadomy nauczyciel i rodzic.

W jaki sposób osiągnąć dobre efekty wychowawcze i prowokować dorosłych do kierowania w mądry sposób edukacją dzieci? Nie wystarczy wiedzieć, jakie zabawy i sytuacje zadaniowe należy organizować starszym przedszkolakom, lecz trzeba mieć świadomość, jakie są ich możliwości umysłowe

To ponad 400-stronicowa skarbnica praktycznej wiedzy, w której znajdziemy gotowe odpowiedzi na zagadnienia związane z następującymi tematami:

Wprowadzenie do edukacji domowej i przedszkolnej starszych przedszkolaków

• Relacje pomiędzy edukacją domową, przedszkolną i szkolną;
  • Nowe sposoby kierowania procesem uczenia się dzieci;
  • Organizacja procesu uczenia się;
  • Konstruowanie autorskich programów wychowania przedszkolnego.

Edukacja starszych przedszkolaków w domu i w przedszkolu

• Kształtowanie u dzieci zdolności do rozróżniania dobra od zła;
  • Wychowanie społeczne dzieci;
  • Dbałość o rozwój mowy;
  • Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych;
  • Kształtowanie u dzieci umiejętności samoobsługowych;
  • Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznych dzieci;
  • Wdrażanie starszych przedszkolaków do dbałości o bezpieczeństwo;
  • Wychowanie przez sztukę;
  • Wychowanie techniczne;
  • Edukacja przyrodnicza;
  • Wielostronne kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania;
  • Wspomaganie rozwoju umysłowego starszych przedszkolaków;
  • wraz z edukacją matematyczną;
  • Wychowanie rodzinne i obywatelskie;
  • Niektóre problemy przygotowania dzieci do podjęcia nauki w szkole;
  • Dbałość o pozytywny wizerunek szkoły;
  • Rozsądnie i merytorycznie o obniżeniu obowiązku rozpoczynania nauki  szkolnej oraz odroczeniu z obowiązku szkolnego niektórych dzieci.

Z recenzji naukowej dr. hab. Ewy M. Kuleszy, prof. UAP:

(…) Książkę tę – z jednej strony – należy traktować jako kontynuację cyklu publikacji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej, rozszerzających wiedzę rodziców i nauczycieli o tym, jakie są prawidłowości rozwojowe, dlaczego, w jaki sposób i w oparciu o jakie założenia koncepcyjne należy wspierać dzieci w rozwoju, wychowaniu i edukacji. Z drugiej zaś strony, jest to książka różniąca się od wcześniejszych, gdyż jako jedna z pierwszych bezpośrednio nawiązuje do Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego (Rozporządzenie MEN z dnia 27 sierpnia 2012 r.). Stąd też wynika jej oryginalność, wyjątkowość i aktualność. To nie tylko kompendium wiedzy, ale – należy przypuszczać, że stanie się również kanonem literatury przedszkolnej. (…) Łączy bowiem wielką erudycję i doświadczenie pedagogiczne z niezwykłą wrażliwością i niespotykaną wręcz umiejętnością kontaktu z czytelnikiem.

Weź udział w szkoleniach!

Edukator: Ewa Zielińska

Dziecięca matematyka wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej:

Kształtowanie intuicji geometrycznych

Liczenie i rachowanie

Miara (stałość długości, pojemność, ciężar)

Rytmy i rytmiczna organizacja czasu

978-83-64631-06-1
Liczba stron
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
Pora roku