A u nas w przedszkolu... zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych - książka z CD


Cena detaliczna: 39.00 zł
Cena: 32.00

Posłuchaj audycji „Pora do przedszkola” (Polskie Radio Dzieciom)

 

„A u nas w przedszkolu...”  zawiera, aż 22 scenariusze adaptacyjne dla dzieci, 24 pomoce dydaktyczne oraz płytę CD z piosenkami. Publikacja jest  nieocenioną pomocą dla nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym, którzy chcą w świadomy sposób pokierować procesem adaptacji dziecka do przedszkola, a także sprawić, by nowo poznane środowisko okazało się jak najbardziej przyjazne dla najmłodszych przedszkolaków.

Publikacja składa się z dwóch części.

  • pierwsza obejmuje scenariusze zajęć adaptacyjnych z udziałem rodziców i przeznaczona jest do realizacji, zanim dzieci zaczną chodzić do przedszkola, a więc podczas dni adaptacyjnych organizowanych przez placówki przed wakacjami. Ma być pomocą w oswojeniu się dziecka z przedszkolem, co umożliwi zredukowanie stresu powstałego przy zetknięciu się dzieci z nową sytuacją i środowiskiem.

  • druga to scenariusze zajęć na pierwsze dni (i tygodnie) w przedszkolu – ich celem jest zaznajomienie dzieci z placówką przedszkolną, osobami tam pracującymi oraz zasadami panującymi na jej terenie oraz w grupie.

Całości dopełniają rymowanki i zabawy paluszkowe – do zastosowania w różnych sytuacjach. Mają one za zadanie utrwalanie dobrych wzorców zachowań oraz przyzwyczajenie dzieci do codziennych sytuacji, z którymi zetkną się podczas pobytu w przedszkolu. Do książki została dołączona płyta z piosenkami dla maluszków – do większości z nich zostały przygotowane zabawy i ćwiczenia ruchowe, które w znakomity sposób urozmaicą zajęcia i zaktywizują dzieci.

 

Publikacja nawiązuje do treści zawartych w książce adresowanej do rodziców „Niekończąca się historia...” oraz w książeczce skierowanej do dzieci „Wkrótce będę przedszkolakiem” autorstwa Karoliny Turek. Wraz z nimi stanowi nieocenioną pomoc dla nauczyciela, który chce w świadomy sposób pokierować procesem adaptacji dziecka do przedszkola, a także uczynić to środowisko jak najbardziej przyjaznym dla najmłodszych przedszkolaków. Dopełnieniem jest płyta z piosenkami i bajkami "Bo w przedszkolu jest jak w domu".

Zaproponowane scenariusze zostały opracowane i stosowane przez doświadczonych nauczycieli, mających do czynienia z najmłodszymi dziećmi.

 

Posłuchaj fragmentów piosenek:Chodźcie do mnie 

Domek z klocków 

Dzień dobry, dzieci 

Echo 

Już zabawki odkładamy 

Kto z nami chodzi do przedszkola? 

Mała piłeczka 

Moje nóżki 

Nasz przyjaciel miś 

Ogrodowe skrzaty 

Poranna gimnastyka dla smyka 

Powitania nadszedł czas 

Pójdę sobie w świat 

Przyjdź do nas 

Raz i dwa 

Witaj w przedszkolu 

Zróbmy duże koło 

Zwierzątka się żegnają 

 

Zobacz przykładowe pomoce dydaktyczne: 

Fragment 

 

OpinieCechy
Autorpraca zbiorowa pod red. Marii Brody Bajak
ISBN978-83-64631-18-4
Liczba stron88 stron + 24 pomoce dydaktyczne
FormatA4
Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Katarzyna Kozakowska k.kozakowska@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.