Wkrótce będę przedszkolakiem - książka dla dziecka
Cena: 12.00

Posłuchaj audycji „Pora do przedszkola” (Polskie Radio Dzieciom)

 

Książka jest świetnym prezentem dla dziecka podczas dni otwartych w Twoim przedszkolu! 

 

Książka „Wkrótce będę przedszkolakiem” została napisana z myślą o dzieciach i dla dzieci. Jest to cenny przewodnik po zakamarkach przedszkolnych tajemnic, a także skarbiec konkretnych, z życia wziętych sytuacji, z którymi maluszek będzie miał do czynienia już w pierwszych dniach pobytu w  przedszkolu.

 

Książeczka pozwala zajrzeć do przedszkola, w którym dziecko zetknie się z nowymi opiekunami, koleżankami i kolegami oraz organizacją dnia i strukturą społeczną odmienną od tej, w której wychowywało się przez ostatnie lata.

 

Czytając dziecku książeczkę, uchylicie drzwi przedszkolnego świata, pozwolicie wejść mu w „duszę przedszkolaka” i dostrzec przyczyny dziecięcych obaw i największych stresów. Dzięki wspólnej lekturze będziecie ze swoimi dziećmi w trudnym dla nich i trochę niezrozumiałym momencie życia. Jeśli Wy sami się przekonacie, że warto dobrze się przygotować na ten moment, dziecko również zaangażuje się w przygotowania, a w odpowiednim czasie pogodzi się ze zmianą i wkrótce ją zaakceptuje.

 

Czytajcie tę książeczkę Waszym dzieciom, wracając i korzystając z niej, gdy nie będziecie pewni, jak postąpić.  Nie zostawiajcie procesu adaptacji na ostatnią chwilę – przygotowania do przedszkola trzeba rozpocząć jak najwcześniej – najlepiej już w kwietniu. Dlatego sięgnijcie też po książkę „Niekończąca się historia – poradnik dla rodziców, o tym, jak wprowadzić dziecko w świat przedszkola”, która da Wam odpowiedzi na pytania, co, jak i kiedy należy zrobić, aby pomóc dziecku wejść bez stresu w nieznany świat przedszkola.

 

Weź udział w szkoleniu „Adaptacja – inaczej”!

Edukator: Karolina Turek.

Po więcej szczegółów kliknij TU.

 


Aby proces adaptacji przebiegał pomyślnie, koniecznie zapoznaj się
z drugą książeczką "Niekończąca się historia… Poradnik dla rodziców
o tym, jak wprowadzić dziecko w świat przedszkola" 

Zobacz

 

 

Fragment 

 

OpinieCechy
AutorKarolina Turek
IlustracjeAndrzej Stępkowski
Liczba stron38
ISBN978-83-64631-14-6
Format200 mm x 200 mm
Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Katarzyna Kozakowska k.kozakowska@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.