Jak kochać dziecko? (w przedszkolu i w domu)

„Jak kochać dziecko? (w przedszkolu i w domu)” to napisana przez cenionego specjalistę pozycja przydatna zarówno rodzicom, jak i nauczycielom pracującym z dziećmi w wieku przedszkolnym. Książka, będąca zbiorem doświadczeń psychologa z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, zawiera wiele z życia wziętych przykładów, przybliżających nieuświadomione niekiedy problemy wychowawcze. Nawiązuje do konkretnych zdarzeń, które mają na celu uzmysłowić czytelnikowi, z jakimi trudnościami trzeba się zmierzyć i do czego prowadzą niewłaściwe postawy rodzicielskie w wychowaniu dzieci.

Ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie i możliwość spojrzenia perspektywicznego, autorka łączy i wiąże oddziaływanie ludzi dorosłych na dzieci z postawami tych dzieci na różnych etapach ich rozwoju. Autorka prezentuje długofalowe skutki podjętych przez nas decyzji w wychowaniu naszych pociech. W książce opisano to, co charakteryzuje człowieka w kolejnych stadiach rozwoju – od niemowlęcia do wieku dorosłego – jak postrzega on świat, z jakimi trudnościami musi się mierzyć oraz jak zachowania wyuczone i utrwalone w dzieciństwie rzutują na naszą przyszłość.

Autorka porusza wiele skomplikowanych zagadnień, np. czym są trudności rozwojowe, jak kształtować system wartości u dziecka oraz jak wspomagać rozwój jego osobowości, czy jak wspierać dziecko w trudnych dla niego momentach. Z publikacji można dowiedzieć się też, jakie są skutki stosowania kar i nagród oraz w jaki sposób je stosować, by odniosły zamierzony skutek.

 

Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Joanna Wypych joanna.wypych@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.