Na zielonej Ukrainie. Propozycje aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym. Piosenki z różnych stron świata

Wszystkie polskie przedszkolaki i najmłodsi uczniowie uwielbiają tradycyjne zabawy takie jak „Mam chusteczkę haftowaną”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy też „Chodzi lisek koło drogi”. Zapewne nie wiedzą jednak, że dzieci na Ukrainie bawią się podobnie, ale w zabawy ciekawsze przez to, że w Polsce nieznane! Jeśli więc jako nauczyciel nie masz już ochoty po raz setny w tym roku organizować zabawy „Budujemy mosty dla pana starosty”  to… zaproponuj wychowankom jej ukraińską wersję: „Mostek”. Przekonasz się, że będzie to nowa i ciekawa alternatywa. 

 

„Na zielonej Ukrainie” to publikacja składająca się z:

 

•             płyty CD z piosenkami w wersji wokalnej (11 kompozycji), podkładami do nich oraz utworami instrumentalnymi (7 melodii ludowych);

•             książeczki z zabawami (do piosenek i utworów instrumentalnych oraz garści zabaw tradycyjnych, lecz nie muzycznych), opowiadaniem autorstwa Ewy Stadtmüller oraz opisem najciekawszych miast, zabytków i ukraińskich tradycji.

 

Zabawy opisane w książce oparte są o tradycyjne bądź ludowe melodie czy piosenki ukraińskie, których teksty zostały przetłumaczone na język polski, przy czym dołożyliśmy wszelkich starań, by tłumaczenie to oddawało przekaz zawarty w oryginale.

Mamy nadzieję, że publikacja ta nie tylko przybliży tradycje ukraińskie polskim dzieciom, ale będzie także pomocna w sytuacji, gdy do przedszkola lub szkoły w Polsce trafi dziecko pochodzące z Ukrainy, które dzięki oferowanym zabawom łatwiej zaadaptuje się i zintegruje z nową grupą.

Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Joanna Wypych joanna.wypych@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.