Tuptaj, maluszku. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków
Cena detaliczna: 29.00 zł
Cena: 27.00

 

  • Jak prowadzić zajęcia umuzykalniające z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 3 lat?
  • Jak fachowo rozwijać u nich umiejętności muzyczno-rytmiczne, nie będąc rytmikiem?
  • Jak sprawić, by takie zajęcia były dla dzieci prawdziwą przyjemnością?

 

Publikacja, którą trzymasz w rękach, jest odpowiedzią na powyższe pytania. Nie dajemy Ci kolejnych scenariuszy zajęć, w oparciu o które takie zajęcia można zrealizować. Ta publikacja to kompletne, już przeprowadzone zajęcia, nagrane w formie audio! Wkładasz płytę do odtwarzacza i dzieci po prostu zaczynają się przy niej bawić – prościej się nie da!

 

Na publikację składają się:

  • płyta CD z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, zarejestrowanymi w formie audio, podzielonymi na pięć poziomów – z każdym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności; Zajęcia prowdzi Pan Miłosz, który ciepłym głosem mówi, jakie ruchy należy wykonywać przy danej muzyce.
  • książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę (jako pomoc zawierająca słowa piosenek i krótkie opisy, które precyzują polecenia zarejestrowane na nagraniu).

 

Dzieci przy nagraniach będą w stanie bawić się samodzielnie (bez bezpośredniego udziału opiekuna/nauczyciela, a jedynie pod jego troskliwym okiem). Aby tak się stało, wskazane jest, by przynajmniej za pierwszym razem (w zajęciach z każdego poziomu trudności) zachowania dzieci modelował wychowawca – na swoim przykładzie prezentując, w jaki sposób należy wykonywać opisywane na nagraniu ruchy.

 

Zajęcia podzielone zostały na pięć poziomów. Z każdym kolejnym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności.

 

  • Poziomy I i II – zalecane są dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 2 lat. Nie wymagają od dzieci, aby śpiewały piosenki czy dysponowały rozwiniętymi zdolnościami motorycznymi. Z uwagi na krótki czas zdolności skupienia uwagi przez maluchy w tym wieku, zajęcia trwają po około 10 minut.
  • Poziomy III i IV – zalecane są dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. W nagraniach z tych poziomów znalazły się zabawy rozwijające umiejętności, które ułatwiają organizację grupy w żłobku, klubie malucha czy w przedszkolu: ustawienie się w koło, próby tworzenia „pociągu” lub par. Pojawiają się również piosenki, do których śpiewania dzieci są zachęcane. Zajęcia na tym poziomie trwają po około 15 minut.
  • Poziom V – to około 20-minutowe zajęcia, które najlepiej sprawdzą się w młodszych grupach przedszkolnych lub w najstarszej grupie żłobkowej. W nagraniu pojawiają się szybkie tempo, zróżnicowane zadania, a od dzieci wymaga się znacznych zdolności motorycznych (bieg, skoki, chodzenie tyłem) oraz śpiewania piosenek.

 

 

Zobacz jak korzystać z publikacji


 

UWAGA!!! Aby odtworzyć fragmenty piosenek wymagany jest Adobe Flash Player, który można pobrać TUTAJ:
https://get.adobe.com/pl/flashplayer/

 

 

 

 

Posłuchaj fragmentu


Poziom trudności I

Poziom trudności II

Poziom trudności III

Poziom trudności IV

Poziom trudności V

Zobacz film

 
Cechy
AutorMiłosz Konarski
Ilość stron12
ISBN978-83-65915-02-3
Format190 x 140 mm
Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Joanna Wypych joanna.wypych@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.