A kura stroszy pióra. Piosenki dla przedszkolaków w wykonaniu artystów „Piwnicy pod Baranami”. PŁYTA CD


Cena: 38.00

 

Animacja do piosenki "Mucha"


 

Posłuchaj audycji w Radio Zachód na temat płyty:


Pobierz

 

Posłuchaj audycji w Radio Łódź:


Posłuchaj

 

Piosenki autorstwa Izabelli Klebańskiej z płyty „A kura stroszy pióra” w zamierzeniu autorki miały służyć zabawie.

Tak też jest, niemniej jednak jest to zabawa mądra – edukująca, służąca rozwijaniu wszelkiego rodzaju umiejętności, od muzycznych, przez plastyczne i ruchowe, a nawet rozwiązująca problemy natury psychologicznej.

Dzieje się to naturalnie, jakby mimochodem, zaczynając już od warstwy muzycznej, nieczęsto spotykanej w twórczości dla dzieci.

Oprócz typowych form, takich jak polka czy walczyk, na płycie można znaleźć na przykład tango, boogie, bluesa, a nawet szantę. Również melodycznie i harmonicznie brzmi to bardzo ciekawe.

Kompozytorem większości utworów jest Tomasz Kmiecik, pianista i kompozytor Piwnicy pod Baranami. Partie wokalne wykonali niezwykli artyści Piwniczni: Kamila Klimczak, Agata Ślazyk i Tadeusz Kwinta, którzy stworzyli wspaniałe kreacje aktorsko-wokalne.

Całość jest zabawna i wdzięczna. Zachwyci każdego słuchacza, a dzieciom przyniesie sporą dawkę wiedzy.

 

UWAGA!!! Aby odtworzyć fragmenty piosenek wymagany jest Adobe Flash Player, który można pobrać TUTAJ:
https://get.adobe.com/pl/flashplayer/ 

 

 

 

SPIS PIOSENEK

 

 1. Balonik
 2. Mucha
 3. A kura stroszy pióra
 4. Słoń w składzie porcelany
 5. Spacer po linie
 6. Pszczółka
 7. Marynarz na okręcie
 8. Ośmiornica
 9. Licho
 10. Jak się pozbyć złości
 11. Lustro
 12. Przejażdżka dorożkąInformacje o artystach zaangażowanych w projekt:

 

Izabella Klebańska – autorka książek o tematyce muzycznej, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek. Jej wiersze i opowiadania można znaleźć w wielu podręcznikach dla Szkól Podstawowych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Pisała teksty dla programu „5-10-15” oraz „Domowe Przedszkole”. Jej autorskie programy emitowane w TVP1 to „Tut turu Co.”, „Miganki”  i „Piosenkarnia”.

 

Tadeusz Kwinta – aktor mający w dorobku wiele kreacji teatralnych i filmowych (w tym postaci dedykowane najmłodszym widzom), reżyser, artysta kabaretowy (od lat związany z Piwnicą pod Baranami), wokalista, autor sztuk teatralnych i prezenter telewizyjny, obecnie współpracuje na stałe z Teatrem im. Juliusza Słowackiego i Teatrem Bagatela w Krakowie.

 

Kamila Klimczak – aktorka Teatru Bagatela, zdobywczyni licznych wyróżnień wokalnych i aktorskich, gościnnie występuje w Teatrze STU i w Teatrze Jaracza w Łodzi, od 2006 roku związana z Piwnicą pod Baranami.

 

Agata Ślazyk – od 1995 roku współpracuje z kompozytorem i pianistą Tomaszem Kmiecikiem. Oprócz swoich tekstów wykorzystuje często twórczość innych poetów i kompozytorów. Od 2003 roku występuje wraz z zespołem Piwnicy pod Baranami.

 

Tomasz Kmiecik – kompozytor, artysta muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami.

 

Cechy
AutorIzabella Klebańska
Formatpłyta CD
Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Katarzyna Kozakowska k.kozakowska@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.