pełna oferta
Akademia Skrzata Benia cz. 5


Stara cena: 19.50 zł
Cena: 14.00

Każda część "Akademii Skrzata Benia" zawiera 24 strony z opisami zajęć, opowiadaniami, wierszami, zagadkami, zabawami, pracami plastycznymi itp.

Do piątej części dołączone zostały 32 strony pomocy dydaktycznych w formie graficznej oraz dwa plakaty i dwie piosenki – każda w wersji wokalnej i instrumentalnej.

 

Materiały na styczeń:

Opowiadanie „Tajemnica starego zegara” wprowadza dzieci w świat zegarów i upływającego czasu, a dzięki inscenizacji z okazji Dnia Babci i Dziadka poznają nazwy miesięcy. Nauczyciele znajdą tu wiersze do wykorzystania z okazji święta dziadków oraz – w kąciku plastycznym – kilka pomysłów na prezenty dla dziadka i babci.

Pojęcia związane z nawami miesięcy utrwalane są w zabawie matematycznej „Karuzela”, a przy piosence „Zima zła” można przeprowadzić zabawy ruchowe.

W części przeznaczonej dla dzieci najmłodszych (dwu-, trzylatków) maluchy poznają rodzinkę misiów i ubierają Benia w strój karnawałowy.

  

Materiały na luty:

Opowiadanie „Zimowe zawody” przybliża tematykę sportów zimowych i zimowej olimpiady, a krótka historyjka „Na górce” zapoznaje dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu.

Można tu znaleźć propozycje zimowych zabaw – tym razem na niepogodne dni („Ślady zwierząt” czy „Ptaszki w karmniku”) oraz – w kąciku plastycznym – informacje, jak zrobić narciarza, pajacyka i bałwanka.

Śpiewając ze Skrzatem Beniem, można posłuchać, jak skrzypi śnieg oraz rzucać się w sali „śniegowymi” kulami.

Autorki przygotowały kilka wierszyków ilustrowanych ruchem oraz zagadki tematyczne związane z zimą i sportami zimowymi.

Dla maluchów zaproponowano ilustrowaną sytuację edukacyjną „Co lubią robić misie?” oraz kilka zimowych zabaw.

 

POMOCE DYDAKTYCZNE DO POBRANIA

Za pomocą kodu zamieszczonego na pierwszej stronie publikacji możesz pobrać pakiet pomocy dydaktycznych do bieżącej części Akademii Skrzata Benia.


Pakiet zawiera dwie piosenki, każda w wersji wokalnej i instrumentalnej oraz pomoce dydaktyczne i karty pracy przeznaczone do samodzielnego wydruku przez nauczyciela.


POBIERZ PAKIET POMOCY
http://blizejprzedszkola.pl/benio-do-pobrania

 

 

Zobacz, jakie pomoce dydaktyczne zostały dołączone do cz. 5 Akademii Skrzata Benia: 

OpinieDział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Joanna Wypych joanna.wypych@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.