Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Partnerstwo na co dzień


Wydarzenie dodał(a) Maria Struzik
ponad 13 lat temu, wyświetleń 5744


Wpis został sprawdzony przez moderatora

27 kwietnia był dla naszego przedszkola dniem szczególnym. W tym bowiem dniu w Galerii Porczyńskich w Warszawie nasze przedszkole zostało uhonorowane tytułem „Partnerskie Przedszkole” Polski Certyfikat Jakości im. Ireny Dzierzgowskiej. Certyfikat wręczał Mirosław Sielatycki Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Krzysztof Stanowski, sekretarz Kapituły „Partnerskie Przedszkole” Andrzej Pery, Sergiusz Dzierzgowski oraz Mirela Nawrot. To zaszczytne wyróżnienie z rąk Szacownej Kapituły odebrały Maria Struzik i Iwona Kępińska. Z Urzędu Miasta Katowice towarzyszyła nam pani Grażyna Burek - kierownik Wydziału Edukacji.

 
Realizacja programu „Partnerskiego Przedszkola” nie jest łatwa. Procedura autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mirelli Nawrot wymaga wiele pracy, kreatywnego, otwartego działania we współpracy z rodzicami, nauczycielami, personelem, w celu stworzenia najlepszych warunków rozwoju dzieci.  „Pokonaj siebie, udowodnij że można lepiej...”- słowa tej znanej piosenki towarzyszą w pracy nauczycielom naszego przedszkola na co dzień. Codzienny trud włożony w wychowanie i kształcenie dzieci, w poprawę jakości pracy swojej i placówki, otwartość na współpracę z rodzicami sprawiają, że przedszkole tętni życiem, dynamicznie się rozwija, ewaluuje w wielu obszarach. Olbrzymie zaangażowanie personelu, dążenie do osiągania zamierzonych celów, podnoszenie standardów widać w codziennej pracy. Podmiotowe traktowanie dziecka, profesjonalny stosunek do rodziców/opiekunów sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu partnerskich relacji pomiędzy członkami społeczności przedszkolnej a środowiskiem. Zaangażowanie rodziców w działalność placówki, ich zapał i chęć tworzenia miejsca przyjaznego dla dzieci  jest efektem pozytywnych kontaktów na linii przedszkole - dom rodzinny.
 
Jasno określone cele „Partnerskiego Przedszkola” pozwalają na pełną ich realizację, a tym samym wytyczanie nowych ścieżek w codziennej pracy, której podwaliny stanowi właśnie partnerstwo. Program stanowi inspirację do działań służących rozwijaniu partnerstwa pomiędzy przedszkolem, rodzicami a środowiskiem. Współpraca nauczycieli, personelu i rodziców pozwala na ciągłe zmiany, zakładanie wyższych celów do realizacji. Wysoka poprzeczka, jaką postawiło sobie przedszkole, okazała się motorem napędowym do wielu działań, w tym do realizacji programu „Partnerskie Przedszkole”. Dla naszego przedszkola to już kolejny – drugi etap etap, w którym należało  udowodnić wysoką jakość oferowanych przez przedszkole usług w czterech obszarach jego działania. Opis tych działań, wraz z dowodami ich realizacji, został wysłany do zatwierdzenia Kapitule tytułu "Partnerskie Przedszkole" składającej się z wybitnych znawców problematyki wychowania przedszkolnego. Kapituła po raz drugi podjęła decyzję o nadaniu certyfikatu „Partnerskie Przedszkole” naszej placówce. Tytuł został nam przyznany na lata 2010-2015.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Struzik

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!