Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"więta w przedszkolu


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 15 lat temu, wyświetleń 3753


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Za oknem śnieg, wkoło trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, ludzie biegają po sklepach w poszukiwaniu prezentów . W domach pachnie wypastowana  podłoga i świeża choinka, kartki wędrują z życzeniami ciepła i spokoju po całym świecie. A w naszym przedszkolu słychać przepiękne kolędy, miłe słowa i wiersze skierowane do maleńkiego    Jezuska. Pokłony biją mu pasterze, trzej królowie niosą dary, a aniołki pilnują aby nic nie zakłóciło jego snu.


To przedszkolaki w pełnym skupieniu przedstawiają Jasełka, radując się w małych serduszkach z nadchodzących świąt. Tak wyglądała w dniu 19 grudnia uroczystość  jasełkowa grup zerowych "Myszki” oraz "Żabki"Zaproszonym gościom pokazaliśmy wynik naszych przygotowań. Bo Jasełka to nie tylko wiersze i kolędy. To poznawanie historii związanej z narodzinami Jezusa, zbieranie dobrych uczynków, żeby  dzieciątku było mięciutko w żłóbku, uczenie się tradycji świątecznych,  wspólne ubieranie choinki. Same Jasełka są efektem końcowym długiego okresu pracy dzieci, nabywania przez nie świadomości istoty świąt, radowania się nimi, wkładanie własnego wysiłku w przygotowania. Nasze Jasełka  bardzo podobały się zaproszonym gościom, dzieci zebrały mnóstwo gromkich braw. Uroczystość zakończyła się wspólnym kolędowaniem z Rodzicami, oraz złożeniem życzeń przez panią dyrektor. Dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. A w pamięci została nam piękna kolęda śpiewana przez Laurę, która wcieliła się w postać Maryi:


Zaśnij dziecino, święte dziecię,Tyś nam pociechą na tym świecie,Zmruż oczęta swoje, tyś serce moje,Modlitwa moja niech uśpi Cię...

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!