Zabawy z Tłustym Czwartkiem

Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska

Jeżyki oraz Motylki  w ramach realizacji programu z edukacji regionalnej hucznie pożegnały w tym roku karnawał.  Wstępem były zajęcia prowadzone w Tłusty Czwartek.  Dzieci musiały uaktywnić wszystkie swoje zmysły, gdy musiały odnaleźć zapach kojarzący się z pączkami (do wyboru był także zapach morska bryza…), określały smaki przygotowanych konfiturek.

Zdaniem dzieci był to najlepszy etap zajęcia. Dzieci własnoręcznie ozdabiały papierowe pączki farbą zapachową. Miały również możliwość opanowania trudnej sztuki  przewijania faworków, szkoda że tylko papierowych. Wtorek popularnie zwany śledzikiem także obfitował w atrakcje. Najważniejszym punktem było próbowanie  przez dzieci śledzia i określanie jego smaku. Jak się okazało jest to potrawa, która bardzo smakuje większości dzieci i bez żadnego skrępowania zajadały śledziki z talerza. Zadaniem dzieci było również ozdobienie papierowej sylwetki śledzika w barwne wzory, w końcu to karnawał i nie wszystko musi być smutne. Obie grupy umilały sobie czas również różnymi tańcami i wspólną zabawą.

Barwny korowód przeszedł przez przedszkole jako prosta postać zwyczaju wodzenia niedźwiedzia. Można więc powiedzieć , że zakończenie karnawału lub mięsopustu było naprawdę huczne i udane. Zajęcia przygotowane zostały w oparciu o elementy metody C. Freineta z wykorzystaniem fiszek.

od Dorota Kozioł- Żurawska

do Dorota Kozioł- Żurawska