Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu nr 2 w Sulęcinie

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość ( komentarzy)
Dodane ponad 9 lat temu, wyświetleń 4812

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczęśliwy czas. Czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów bliskim.

Dzieciom z Przedszkola nr 2 w Sulęcinie Boże Narodzenie kojarzy się z choinką, Mikołajem, prezentami, a także z opłatkiem, małym Jezuskiem, siankiem, szopką czy „karpiem królewskim”. Przedszkolaki przygotowania do Świąt rozpoczęły od udekorowania choinek w swoich salach.

Kolejnym krokiem było wykonanie kartek świątecznych oraz wspólne układanie życzeń..

Nie obyło się również bez śpiewania kolęd przy choince, wykonywania ozdób choinkowych i dekorowania pierniczków kolorowym lukrem, cukierkami czy czekoladowymi płatkami. Wiele radości przedszkolakom sprawiło wykonywanie stroików świątecznych, którymi później udekorowały w domach swoje pokoiki.

Uwieńczeniem owych przygotowań była wspólna Wigilia, podczas której dzieci rozmawiały o różnych tradycjach związanych ze Świętami, dzieliły się opłatkiem, składając sobie życzenia oraz śpiewały kolędy przy wigilijnym stole. Grupa 5-6-latków do wspólnej Wigilii włączyła również rodziców, którzy na chwilę zatrzymali się w codziennych obowiązkach i mile spędzili czas ze swoimi pociechami…

Ewa Jacykowska (ewa2407@op.pl)