21 listopada - Dzień życzliwości

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość

Dzień życzliwości obchodzimy w naszym przedszkolu już kolejny rok. Tym razem przyjęliśmy wiodące hasło obchodów: "Bądźmy życzliwi dla siebie i dla naszej planety".

Od rana najstarsza grupa Słoneczka udała się do zaprzyjaźnionej biblioteki na zajęcia i zabawy dotyczące życzliwości i opieki nad Ziemią - naszą kochaną planetą.

Dowiedzieliśmy się tam jak i po co segregować odpady, oszczędzać wodę czy hodować rośliny. To ważne zadania, bo życzliwość dla Ziemi ma ogromne znaczenie i warto stale o niej pamiętać. Po ciekawych zabawach i zadaniach wręczyliśmy Paniom Bibliotekarkom słodycze i krasnoludki Życzliwki - maskotki otrzymane z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Po południu natomiast miało miejsce przedszkolne śęwięto życzliwości. Odbyły sią zabawy dramowe ilustrujące zachowania mogące sprostać określeniu: życzliwe. Dzieci rysowały i malowały kartki z pozdrowieniami z okazji Dnia Życzliwosci. Przede wszystkim zaś pilnowały, aby w tym dniu nie zapominać o uśmiechu, dobrym słowie i miłym traktowaniu kolegów z przedszkola.

Powstało kilkanaście haseł promujących życzliwość, np: " Przyszła życzliwości pora - uśmiechnij się do kolegi z przedszkola", " My życzliwość dobrze znamy - kolegów nie przezywamy", itp.

W holu dla Rodziców zainstalowana została też zbiorowa dekoracja przypominająca o tym ważnym dniu. Każde dziecko otrzymało na koniec specjalne, życzliwe cukierki ufundowane przez Urząd Miejski Wrocławia.

Mamy nadzieję, że hasła o życzliwości zostaną w pamięci na długie miesiące - przynajmniej do 21 listopada 2009.