Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Jesteśmy przyjaciółmi natury


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 14 lat temu, wyświetleń 2411


Wpis został sprawdzony przez moderatora

22 pa"dziernika sześciolatki z naszej grupy wybrały się do pobliskiego lasu na rajd.

Słońce pięknie nam świeciło, pogoda była wymarzona na spacer po lesie. Jesień zostawiła nam list, w którym gorąco zapraszała wszystkie dzieci do udziału w rajdzie, do podziwiania przyrody jesiennej oraz do zabaw na świeżym powietrzu, które najlepiej hartują ciało. Wszyscy byliśmy bardzo przejęci zastanawiając się, jakie to trudne zadania będziemy musieli wykonać na oznaczonych punktach w lesie. Staraliśmy się wypełniać je wszystkie całym sercem - musieliśmy opowiedzieć jak wyglądają korony drzew w różnych porach roku, wykazać się znajomością nazw drzew oraz ptaków, które pięknie nam śpiewały podczas całego rajdu. Musieliśmy również wykazać sie tężyzną fizyczną - zabawa z hula-hop oraz kolorowymi kółkami wcale nie jest taka prosta.

Na stanowiskach w lesie czekali również na nas panowie leśnicy, którzy opowiadali nam o ciekawostkach przyrodniczych - o śpiewach ptaków, dokarmianiu zwierząt w lesie, świecących w nocy grzybach, mchach i porostach i o zanieczyszczeniach lasów. Sami staraliśmy sie temu przeciwdziałać, zbierając napotkane w lesie śmieci do przygotowanego wcześniej worka. Zbieraliśmy również ciekawostki przyrodnicze - piękne kolorowe liście, korę, patyki. Mamy zamiar wykorzystać je podczas prac plastycznych.

Jednak najbardziej podobał nam się świat oglądany przez lupę. Najciekawsze rzeczy są dobrze ukryte przed naszym wzrokiem, jednak mocne szkło lupy pozwoliło nam dostrzec strukturę liścia, kory, maleńkie owady a nawet obejrzeć jak naprawdę wygląda biedronka. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowolenia ze wspaniałego rajdu. Z niecierpliwością czekamy na następny!!!

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!